Když se podíváte kdekoliv v rámci kryptokomunity, ať už je to Reddit, Telegram, Discord nebo „Krypto Twitter“, analytici i obchodníci hlásají a povídají o altcoinové sezóně, která údajně začala právě teď.

První čtvrtletí 2019 je za námi a nejnovější údaje ukazují, jak zisková byla pro obchodníky tato sezóna. Od začátku roku přes 20 individuálních coinů a tokenů minimálně zdvojnásobilo svou hodnotu.

Bitcoin zaznamenal historicky nejnižší volatilitu. Znamená to pozitivní vyhlídky do budoucna?

Altcoinová sezóna se pro kryptoinvestory ukazuje jako příznivá

Kryptoměnový trh snad opouští dlouhotrvající recesi a vytváří základ silné, neproniknutelné podpory na lokálních minimech. Děje se to od chvíle, kdy se Bitcoin (BTC) dostal pod svou podpůrnou hranici $6,000 až na svůj současný cenový rozsah obchodování. Momentálně se BTC obchoduje za cca $5,100. Dominance BTC na trhu kolísá při hranici 50 %.

Mnoho altcoinů za poslední měsíce dosáhlo své dno, kde se alespoň snažily budovat silnou podporu v očekávání pohybu vzhůru. Dokupování a hromadění těchto altcoinů a riziko s tím spojené se obchodníkům a investorům vyplatilo. Ve skutečnosti od začátku roku 2019 zdvojnásobilo svou hodnotu více než 20 altcoinů. Některým se dokonce podařilo udělat i 8násobný nárůst.

Šílené zisky jsou dostatečným důkazem toho, že i altcoinový trh dokáže vykouzlit zajímavé cenové nárůsty. Samozřejmě jejich cenu většinou táhne vzhůru právě Bitcoin. Pro srovnání, některé kryptoměny se v průběhu čtvrtletí zhodnotily více než tradiční aktiva v průběhu desetileté investice.

Přeje sezóna altcoinům?

Crypto Walker zveřejnil na sociální síti Twitter post, ve kterém danou situaci popisuje následovně:

„Pokud toto není altcoinová sezóna, tak potom nevím, jak altcoinová sezóna vypadá!

Několik TOP vítězů minulého měsíce na Binance:

 983 %,  868 %,  593 %,  547 %,  408 %,  316 %,  290 %,  261 %,  219 %, 214 %,  206 %,  192 %,  186 %.

Tak na co čekáte?“

Ze seznamu TOP vítězů mezi altcoiny, které získaly největší procentní zhodnocení, patří PCHAIN. Jde o první nativní multi-řetězcový systém na světě, který podporuje Ethereum Virtual Machine (EVM). Včasní investoři tohoto altcoinu si mohli užít až 792% zisk – podle dat agentury Messari.

Ostatní altcoiny z tohoto seznamu jsou kryptoměny s nízkou až střední tržní kapitalizací. Jako příklad uvedeme Basic Attention Token (BAT) a zdánlivě nezastavitelný nativní token burzy Binance – Binance Coin, který od ledna vzrostl o 200 %. BNB se momentálně nachází na 7. místě v TOP žebříčku kryptoměn podle tržní kapitalizace.

Starbucks chce zavést do konce roku platby Bitcoinem

Kde nás ještě zavede altcoinová sezóna?

Altcoinová sezóna se může objevit během růstu BTC, ale i během jeho poklesu. Obvykle se to však děje během doby, kdy se BTC na grafech pohybuje do strany. Obchodníci se cítí na trhu s altcoiny komfortněji, když je BTC stabilní.

Bitcoin sám o sobě je v kritickém bodě a je připraven buď znovu otestovat medvědí trh, nebo začít rally na nový obchodní rozsah. V závislosti na tom, jak se BTC pohne, můžeme očekávat i pohyb altcoinů.

Pokud se BTC podaří odstartovat směrem nahoru, držitelé altcoinů mohou začít sbírat zisky ze svých pozic. Naopak, pokud BTC začne klesat, na trh se může vrátit strach a začne výprodej altcoinů. Bez ohledu na to, co se dál bude dít, altcoiny se opírají o nadcházející pohyb BTC.

Čas nám ukáže, kolik altcoinů si své pozice dokáže udržet a kolik jich opět padne na dno. Investice do altcoinů s nízkou tržní kapitalizací přináší velké riziko. Jejich ziskovost je často jen krátkodobým úkazem s nízkou stabilitou ceny.

Nezapomínejme na Bitcoinový maximalismus

Altcoiny jsou jedna věc, ale na trhu najdeme i výlučné podporovatele Bitcoinu, takzvané Bitcoinové maximalisty. Bitcoin přece jen razil a stále i razí cestu celému kryptoměnovému trhu. Jelikož je většina projektů a kryptoměn v této sféře jen ubohý podvod, Bitcoinový maximalismus nabírá své opodstatnění.

Pěkně to shrnul i známý kryptoměnový OG vystupující pod přezdívkou WhalePanda. Podle jeho srovnání aktuálního cenového vývoje vůči BTC se všechny altcoiny stále nacházejí ve ztrátě. To podle něj ukazuje, že jediným kryptokrálem je právě Bitcoin.

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu kryptoportal.sk

Zdroj: newsbtc.com