V poslední části seriálu o nejbohatších osobnostech kryptosvěta se podíváme na dva členy milionářského / miliardářského klubu. Dozvíte se například, kdo koupil 32,000 BTC pocházející z neslavného tržiště Silk Road a poznáte i tvůrce nejúspěšnější jihokorejské kryptoburzy Upbit.

Tim Draper

Zakladatel Draper associates, 59 – investor, idealista – $ 350 – $ 500 milionů

Známý investor ze Sillicon Valley se pro Bitcoin nadchl ještě před jeho popularizací. Tvrdí, že nad digitálními měnami začal přemýšlet před patnácti lety, když v Jižní Koreji potkal člověka, který svému synovi koupil virtuální meč za skutečné peníze. S nástupem různých videoherních měn Draper začal hledat způsob, jak vyměňovat jednu herní měnu za jinou.

Ve chvíli, kdy se Draper doslechl o Bitcoinu, jeho další kroky byly jasné. Draper investoval $ 250,000 při ceně $ 6. O všechno přišel při kolapsu Mt.Gox burzy v roce 2014, to ho však neodradilo. V tomtéž roce údajně zaplatil přibližně  $ 20 milionů za 32,000 Bitcoinů dražených přes US Marshall Service. Jednalo se o coiny, které byly zkonfiskovány Rossovi Ulbrichtovy a jeho online černému tržišti Silk Road. Od té doby Draper investoval do kryptoměn více než čtyřicet krát.

„Nerozumím, proč by se chtěl kdokoliv vrátit k fiat měnám, když krypto je distribuované, zajištěné a globálně, zatímco fiat je snadno manipulovatelný politickými tlaky. Věřím, že brzy bude Bitcoin a ostatní kryptoměny pohánět většinu světového obchodu.“

Chi-Hyung

CEO duna, zakladatel Upbit, 38 – vývojář – $ 350 – $ 500 milionů

Za čtyři měsíce od svého založení se Chi-Hyung Upbit stal největší kryptoburzou v Jižní Koreji, na trhu, který je v obchodování s Bitcoinem na špičce. V prosinci se mohl pochlubit denními transakcemi v průměrné hodnotě $ 4.7 miliardy.

Absolvent prestižní Seoulské národní univerzity, kde studoval ekonomiku a počítačové vědy, založil společnost  Duna, což znamená „dva stromy“, v roce 2012. Začal jako agregátor zpráv, ale velmi rychle se přetransformoval na fintech společnost. O rok později internetový gigant Kakao Corp spustil sérii investic, která nakonec vedla k vytvoření KakaoStock, mobilní aplikace na obchodování na burze, která má více než 300,000 uživatelů a potenciál oslovit dalších 50 milionů díky messengerové aplikaci právě od společnosti Kakao.

Zdroj: Forbes