V dnešní části seriálu přiblížíme 3 zajímavé lidské příběhy, které se od sebe diametrálně liší. Jedno však mají společné a to nabytí majetku díky moderní technologi, která teprve začíná ukazovat svou velikost. Představujeme vám další blochchainové milionáře.

Brad Garlinghouse

CEO Ripple, 41 – softwarový vývojář – $ 400 – $ 500 milionů

Absolvent Harvardu  má za sebou pozoruhodnou kariéru v mainstreamových technologických projektech; CEO v Hightail, senior víceprezident v Yahoo. Jako ředitel má Garlinghouse v Ripple 6.3% podíl. To však není důvod proč, se dostal na náš seznam. Ačkoliv Ripple kontroluje 61.3 miliardy XRP v celkové hodnotě $ 95 miliard, její investoři firmu ohodnotili pouze na $ 410 milionů. Stejně jako další lidé na našem seznamu, je to jeho devěti-ciferná soukromá zásoba XRP, která ho sem katapultovala.

Barry Silbert

CEO Digital Currency Group, 41 – softwarový vývojář, klasický investor – $ 400 – $ 500 milionů

Barry Silbert se na Wall Street proslavil vytvořením SecondMarket, burzy pro těžce zobchodovateľné aktiva – primárně podíly v technologických společnostech. V době prodeje SecondMarketu v roce 2015 již Silbert pracoval na svém dalším projektu, Digital Currency Group. 

Silbertova společnost se skládá ze tří částí: investiční skupina, která financovala několik prominentních kryptopodniků jako Coinbase a Ripple, spekulace s kryptoměnami a správa aktiv pod firmou Grayscale, která vede například Bitcoin Investment Trust a mediální společnosti.

Vitalik Buterin

Tvůrce Etherea, 24 – softwarový vývojář, idealista – $ 400 – $ 500 milionů

Tvůrce Etherea, blonďatý chlapec s pronikavýma modrýma očima je pravděpodobně nejvíce viditelným člověkem kryptoscény. Jako teenager založil Bitcoin Magazine, opustil vysokou školu, aby přijal Thiel Fellowship (forma stipendia) a začal cestovat za svoje Bitcoiny, přičemž přemýšlel nad jejich omezeními.

Jeho cesty ho inspirovaly k napsání white paper Etherea, v němž navrhoval open source platformu pro komplexnější finanční instrumenty soustředné na ekonomicky marginalizované vrstvy narozdíl od čistě měnového přístupu Bitcoinu. O pár let a miliard dolarů později na něm staví více vývojářů než na jakékoliv jiné blockchainové platformě.

Utopické  vize však měly svou cenu: Buterin, který v současnosti spolupracuje se společnostmi jako Microsoft, BP a JP Morgan Chase tvrdí, že vlastní méně než 0.4% ETH  v oběhu.

„Mnoho lidí fandí redistribuci bohatství, kterou kryptoměny přinesly, protože si myslí, že to oslabuje zastaralé peníze a posiluje nové technologické peníze. Co se však týká názoru, že lidé pracující v kryptobyznyse jsou lepší než lidé pracující v bankovnictví, zůstávám skeptický. Pokud krypto uspěje, nebude to proto, že dává moc lepším lidem. dává moc lepším institucím.“

Zdroj: Forbes