Sledování a zajištění všech kryptoměnových prostředků se může občas jevit jako pracné a tím pádem i odrazující. Peněženky, privátní klíče, účty, adresy, atd. Většina z nás ví, jak komplikované to může být, procházet si tímto vším, když se rozhodnete vlastnit či obchodovat kryptoměny. Zřizování si různých peněženek pro různé tokeny, může být vyčerpávající dokonce i pro veterány v této oblasti.

Je třeba si stáhnout a nainstalovat nový software vždy, když uděláte novou investici, což není úplně pohodlné. Naštěstí jsou už i peněženky, které podporují několik měn a tokenů, takže vám bude stačit při nejlepším pár peněženek. Do toho si vezměme, že skoro každý člověk má v dnešní době i svůj vlastní bankovní účet a opět další aplikace, hesla, a podobně. Kontrolovat všechny tyto účty, operovat s nimi a sledovat je, no člověk by si nejednou přál, kdyby mohl mít vše na jednom místě.

Řešením je Saifu?

Saifu přišel s řešením a umožňuje uživatelům využívat kryptoměny spolu s běžnými penězi, a to jednoduše a bezpečně. Zaměřuje se na široké publikum lidí a podniky bez výrazných technických znalostí, ale takových, co si „tykají“ alespoň s internet bankingem. Saifu je něco podobného. Je to online a mobilní platforma, která umožňuje uživatelům nakupovat a prodávat kryptoměny, aniž by si museli projít několika nastaveními a instalacemi několika peněženek pro několik měn.

Nicméně, Saifu zde zdaleka nekončí. Uživatelé budou mít možnost otevřít si i IBAN bankovní účet pro fiat peníze i kryptoměny. Navíc by uživatelé měli získat i debetní kartu spojenou s kryptoměnami. O podobnou kartu se už pokoušeli a stále pokoušejí mnozí, ale zatím se tento problém nedaří celkově vyřešit. Proto je zde stále prostor pro konkurenci.

Uživatelské rozhraní Saifu

Saifu namísto toho, aby tlačil uživatele do používání „cold storage“  uskladnění, které znamená uchovávání svých kryptoměn offline, např. na  hardwarových nebo papírových peněženkách, se snaží celý proces zjednodušit. Saifu používá kombinaci hardware a software technologie k poskytování vícevrstvého zabezpečení a ochranu každého účtu zákazníka.

Online rozhraní Saifu

Společnost spolupracuje s firmou Thales, světovým lídrem v bankovních bezpečnostních technologiích na zajišťování prostředků svých klientů. Každý účet má přístupový klíč, který je uložen v Thales hardwarovém modulu zabezpečení, což znamená, že nemůže být ukradený hackery. Saifu je také plně regulovaná finanční instituce, takže tu nehrozí skoro žádný risk zhroucení se, podobně jako tomu bylo u Mt. GOX, o čemž si můžete přečíst v našem článku zde.  Dennodenní operace jsou často auditované jednou ze světově největších auditorských firem a jsou plně v souladu s regulačními orgány, a to dodržováním striktních předpisů  proti praní peněz (AML) a Know Your Customer (KYC).

Mobilní aplikace Saifu

Saifu ICO

Saif Initial Coin Offering (ICO) bylo spuštěno  19. února 2018 a bude trvat do 30. dubna 2018. Společnost doufá, že využije prostředky získané z prodeje ICO na marketing a operační vývoj, aby rozvíjeli svůj byznys. Token hraje důležitou roli v platformě, vzhledem k tomu, že všechny transakční a mezibankovní poplatky budou placeny v Saif tokenech, což má za úkol vytvořit přirozenou poptávku  po těchto tokenech.

Tokeny budou použity také jako odměna pro uživatele, kteří budou součástí Saifu věrnostního programu. Ten bude odměňovat uživatele na základě počtu tokenů, které budou mít na svých účtech. Navíc tito uživatelé obdrží jako odměnu za používání Saifu platformy slevu při platbách.

Cena ICO se pohybuje při kurzu 0.0001 BTC za token. Začátek obchodování s tokenem se odhaduje na nejbližší týdny, ne-li dny.

Jaký má Saifu potenciál?

Saifu se jeví jako dobrý nápad, který by mohl usnadnit život nejednomu kryptouživatelovi. Ale je to opravdu bezpečné, mít vše na jednom místě a svěřit všechny své běžné peníze i kryptoměny do rukou jedné společnosti? Z každé strany slyšíme rady jako třeba diverzifikovat své portfolio. Totéž zřejmě platí i v běžném životě. Lidé mají i více účtů, jeden běžný, druhý spořící či další spoření nebo účty ve více bankách. Stojí tato pohodlnost za ten risk? Dalším aspektem k zamyšlení je fakt, že Saifu je plně regulována finanční instituce, přičemž kryptoměny staví své jméno na jejich hlavním znaku, kterým je decentralizace a odklon od regulací.

Bude zajímavé sledovat, jakou důvěru projeví lidé v tento projekt a zda se Saifu tokenu bude na trhu dařit. Každopádně přístup Saifu k tomuto problému je jiný a mohlo by se jim podařit vybudovat něco, co se konkurentům stále nepodařilo.

Užitečné info a odkazy

Zakladatelé: Alexander Legoshin, Evgeny Vigovsky

Zdroj: coincodex.com,  ico.saifu.ai