TRON a Cardano jsou kryptoměny, které dosud spojovala asi jen touha udržet se v žebříčku TOP 10 nejsilnějších kryptoměn. Avšak představitel Cardano na sociální síti Twitter zveřejnil nabídku, ve které nabízí kryptoměně TRON návrh na spolupráci. Představitel TRON se vyjádřil pozitivně. Naznačil, že jsou otevření návrhu.

Konverzace mezi představiteli Tron a Cardano

Před několika dny kryptokomunitu ohromila série příspěvků mezi vedoucími představiteli kryptoměn Cardano (ADA) a TRON (TRX). V tweetu ze dne 25. června Charles Hoskinson, muž zodpovědný za vedení kryptoměny Cardano, kontaktoval zakladatele TRONu Justina Suna s poměrně neobvyklým návrhem.

Hoskinson Sunovi v příspěvku navrhl využívat Mantis klienta od Cardano, namísto Ethereum Java klienta. Podle Hoskinsona je totiž jejich kód lepší, bezpečnější a kompatibilní pro prokotol typu DpoS, který chce TRON využívat. Podle společnosti Cardano má klient Mantis mnoho výhod, které mohou Tronu (TRX) poskytnout „silnější síť“ jako v případě kódu od Etherea.

Sun mu odpověděl, že děkuje za radu a že se na Mantis podívají, protože hledají nejlepší technologické řešení pro jejich (TRON) blockchain.

Profitovat by mohly obě strany

Zprávy přinesly do krypto komunity smíšené reakce, ale většina projevila vysoká očekávání a nadšení. Mnoho lidí se domnívá, že kromě toho, že tato potenciální spolupráce by mohla přinést ekonomické výhody, taková partnerství přispívají k celosvětové adopci kryptoměn.

Pokud se tato spolupráce uskuteční, očekává se, že to pomůže společnosti TRON udělat významný průlom ve způsobu konfigurace svého kódu.

Někteří však reagovali s určitým skepticismem. Takovým návrhům je těžké uvěřit. No na margo těchto pochyb,  Charles Hoskinson sám objasnil, že to myslí vážně a s nejlepšími záměry:

Cardano samo o sobě je platforma pro  smart kontrakty, tedy decentralizované aplikace, která přímo konkuruje stávající platformě  Ethereum. Odlišuje se tím, že poskytuje řešení pro regulace, bezpečnost, soukromí spotřebitelů, kontrolu a dlouhodobé plánování.

Závěr

Cardano jako projekt je přímým konkurentem Etherea. Přestože Cardano je poměrně nový projekt, jeho vědecké pozadí, seriózní přístup a inovativní řešení představují jednoho z největším konkurentů Etherea. Oba blockchainy totiž dokáží hostovat smart kontrakty. Už déle se mluví o blížící se takzvané „smart konkrakt válce“, kde přední platformy (Ethereum, Cardano, NEO a jiné) budou bojovat o přízeň kryptokomunity a společností. Je možné, že tato „válka“ je už zde, ale je nutné poznamenat, že to není špatná věc. Silná konkurence má tendenci urychlit technologický vývoj, z čehož v konečném důsledku budou uživatelé, společnosti a kryptoměnová komunita profitovat. Pokud se spolupráce mezi Cardano a TRON opravdu uskuteční, bude to znamenat významné vítězství pro Cardano.

 

Zdroj: ethereumworldnews.com