Mezi přední osobnosti československé kryptokomunity neodmyslitelně patří i Karel Vosyka, známý jako zakladatel jedné z největších skupin na sociální síti Altcoinoví Gambleři a Spekulanti. Karel se momentálně plně věnuje novému projektu Altcoinoví Opravdoví Gambleři a Spekulanti – AOGaS, který jsme Vám přiblížili v našem článku zde. Pokud Karla neznáte, je načase se seznámit. KryptoPortal se pro Vás s Karlem spojil a přinášíme Vám exkluzivní rozhovor.

KryptoPortal: Karle, patříš mezi nejvýraznější postavy v rámci CZ/SK krypto-komunity. Jak a kdy ses vlastně dostal ke kryptoměnám?

Karel: Já si to upřímně přesně nepamatuji, ale o bitcoinu jsem slyšel poprvé asi v roce 2011. Později jsem nakoupil skrze diskuzní fóra za pár stovek a zase po pár týdnech prodal a dále neřešil. Asi o 3 roky později tedy v roce 2014 jsem se k bitcoinu vrátil a začal se více zajímat, protože jsem na něj stále častěji narážel na zahraničních webech. V té době jako samouk a totální neználek jsem vkročil do zcela bláznivého světa kryptoměn. 🙂

KryptoPortal: Myslíš si, že mají kryptoměny potenciál vylepšit ekonomiku a životy lidí?

Karel: Kryptoměny, respektive blockchain a další naprosto fascinující technologie, které se začínají objevovat na trhu, mají obrovské možnosti využití. Vylepšit ekonomiku a životy lidí určitě mohou, stejně tak ji ale totálně zdevastovat. Záleží na tom, jak a kdy se to uchopí a jak se s tím dále nakládá. Je to jako oheň, který tě zahřeje, když je ti zima, ale umí tě i skvěle ugrilovat.

KryptoPortal: Co považuješ za momentální největší slabinu kryptoměn?

Karel: Já jsem extrémní případ, kdy o takových věcech nepřemýšlím. Věřím myšlence kryptoměn, a proto jsem v nich z 99 % se svým aktivem. Ale jistě slabiny existují. Podle mě největší slabinou jsou podvody, které se týkají hlavně ICO, další slabinou je volatilita, která je skvělá pro kryptoznalce a spekulanty, ale pro běžného člověka odrazující, nebezpečná a na to navazuje další slabina, a tím je špatná osvěta mezi širokou veřejností, kdy mám někdy pocit, jako by se svět kryptoměn chtěl zcela oddělit od toho běžného, což je samozřejmě špatně.

KryptoPortal: Které kryptoměny jsou tvé nejoblíbenější, popřípadě je osobně považuješ za nejperspektivnější?

Karel: Za mě je to Waves, Zencash, Litecoin, SportyCo, GAS, NEO, ARK a několik dalších.


Karel Vosyka: „Žít život, ze kterého si nemusíme brát dovolenou.”

 

KryptoPortal: Na sociální síti facebook si založil jednu z nejpopulárnějších skupin věnujícím se kryptoměnám: Altcoinoví Gambleři a Spekulanti. Co tě k tomu vedlo?

Karel: Vedla mě k tomu touha po altcoinech. Zatímco se skupiny točily zejména kolem bitcoinu, tak já pokukoval po posledních místech v market capu a hledal budoucí nadějné alty. Dále v těch dvou, nebo třech bitcoinových skupinách se objevoval spam, posty zcela mimo téma, výkřiky do tmy, referral linky atp. Mě lákají kvalitní informace, a zejména to, že mě opravdu baví to, co dělám a o co se zajímám, ale nechtěl jsem se přehrabovat tunami zbytečností – proto jsem založil vlastní skupinu. Lákaly mě a stále lákají spíše altcoiny než bitcoin samotný, proto název Altcoinoví Gambleři a Spekulanti. Skupina Altcoinoví Opravdoví Gambleři a Spekulanti, zkráceně AOGaS, kterou jsem z původní skupiny před několika měsíci skupiny tzv. forknul, posunula ten level zájmu a vyhrazenosti zase o něco výš, a řekl bych, že už na velice profesionální úroveň. Nastavujeme trend a směřujeme ke komplexní platformě s vlastní webovou i mobilní aplikací.

KryptoPortal: Co tě motivovalo vytvořit další, již placenou skupinu Altcoinoví Opravdoví Gambleři a Spekulanti – AOGaS?

Karel: To je na delší povídání, ale ve zkratce: postupně začaly vznikat další krypto skupiny a přišel jeden velmi závažný nešvar, a to v podání totálních amatérů a rychlokvašek, které našli způsob, jak v altcoinech vydělat na lidech, kteří těch zkušeností příliš nemají. Jsou to další a další signální a tipovací placené skupiny. Většinou jen kopírují skupiny zahraniční a zkušenosti zakladatelů těchto vysavačů peněz jsou nulové. Spousta z nich vzešla z mé staré skupiny, kde parazitovali na mých informacích a doporučeních. V době největšího růstu bitcoinu začalo proudit do skupiny velké množství nových lidí a já s moderátory jsme tehdy tento tlak neustáli tak, jak bychom chtěli.

Ve skupině bylo paradoxně to co mi vadilo v předchozích, mnoho spamu, základních otázek a nesmyslů. Postování příspěvků jsem nechal otevřené, jelikož jsem nechtěl členy omezovat.

Rozhodl jsem se tedy rozdělit skupinu a vytvořit projekt, který nemá na české a slovenské scéně obdoby. Cílem je poskytnout lidem levné řešení oproti klasickým tipovacím skupinám v podobě kvalitní, informační, bezspamové, a jak jsem už řekl, i profesionální skupiny, nadále s mými pověstnými informacemi, který coin má potenciál a lidé v obvykle střednědobém horizontu vydělají. Společné vklady v privátních předprodejích ICO, kam se běžný člověk nemá šanci dostat a nakoupit dané tokeny, společné akce, srazy, komunitu co drží při sobě a má společné zájmy, myšlenky, vize a cíl.

V původní skupině jsem sestavil anketu, kolik by byli členové za takovou skupinu ochotni platit, a asi z 2000 odpovědí vzešlo v průměru 1000 až 2000 Kč za měsíční členství. Nakonec jsem nastavil cenu na 500 Kč měsíčně, jelikož jsem nechtěl eliminovat zájemce, kteří třeba nemají tolik peněz a zároveň jsem nechtěl cenu, která je svou výší srovnatelná s jinak skoro bezcennými signálními skupinami. Původní skupina byla a je zcela zdarma, kde jsem skoro rok dával informace zadarmo, bez jediné přijaté koruny, pro celou komunitu. Radil, psal, volal a nechal jsem vydělat svými tipy mnoho lidí vysoké částky. Lidé, pokud mají platit příspěvek, cítí jakousi zodpovědnost, a je to mnohem víc semknuté, než když je to free. Je to znát a nová skupina funguje skvěle, včetně webové a mobilní aplikace.
Nyní chystáme, a podotýkám, že nejen s členy AOGaS Zone ( https://aogas.zone ), ale také s investory a vlastním ICO, něco opravdu obrovského, co ve světě nemá obdoby. Je to tak bláznivé a velké, že si klepete na čelo, jestli to myslíme vážně. Ano, myslíme, jako doposud vše.

KryptoPortal: Jaké jsou největší výzvy, se kterými ses vrámci budování komunity krypto-nadšenců setkal?

Karel: Zavděčit se všem. Nelze to, vím to a vždy se snažím diskutovat se všemi, kteří třeba napíšou negativní komentář. Není jich mnoho, ale když se objeví, i když třeba nemá opodstatnění, vždy se snažím ukázat a přesvědčit, že to tak není a že se třeba pletou. Nebo že moje videa, která jsem dával do skupiny, mohou klidně přeskočit, nemusí si je pouštět, a že komentáře jako “Proč to sem dáváš, já na to nechci koukat” nebo “Myslel jsem, že tady budu mít naservírované každý den tipy a ne analýzu ICO”, jsou naprosto zbytečný.

KryptoPortal: Správa krypto-komunity je těžká práce, jak se s tím vypořádává?

Karel: Sehnal jsem si moderátorský tým, který toto vše řeší za mě a já sleduji za jejich zády, jak to dělají i když to vůbec není potřeba a mají moji naprostou důvěru. Kdybych tento tým neměl, tak si neumím představit, jak bych to vše zvládal. Těch věcí a zařizování kolem skupiny je opravdu hodně a rozdělit čas ještě do mých byznysů, které mám, času pro sebe, rodinu a přátele je někdy velmi obtížné. Moderátoři jsou čtyři, velmi šikovní, navzájem se doplňující kluci a neskutečně si sedli. Jsou u toho, i když mají svá zaměstnání, skoro pořád a střídají se, doplňují, volají si atd. Chtěl bych jim moc poděkovat i tímto, jmenovitě Žabákovi, Lukášovi Bártovi, Krtkovi a Jiřímu Kříbkovi 😉

KryptoPortal: Jaké máš plány do budoucna v rámci AOGaS?

Karel: Původní plán skupiny byl zcela jiný, než jak ho vidíte dnes. Věci se vyvíjí a práce, která za námi je, byla velmi náročná a ušli jsme dlouhou a náročnou cestu. Chceme být kvalitní informační skupina, kde si každý, ať už nováček, nebo pokročilý, najde to svoje a bude čerpat informace na jednom místě, včetně všech vychytávek, které budou jedinečné a nikde jinde je nenajde. Kontakty jsou můj život a nyní sklízím ovoce. Jsem kontaktován a nabídky se hrnou z různých odvětví. První vždy myslím na skupinu, jaký z toho bude mít prospěch, myšleno každý jednotlivec v AOGaS. Jsem za to velmi rád a děkuji všem, kteří chtějí spolupracovat. A pak máme před sebou obrovský projekt, který jsem zmínil a ten rozhodně nebyl plánován se vznikem skupiny 🙂

KryptoPortal: Svět kryptoměn je dynamický a neustále se mění. Například takový charakter ICO se z platformy pro inkaso částek kapitálu od veřejných investorů mění na převážně privátní sponzoring. Máš pocit, že se mění i krypto-komunita?

Karel: Ano, dříve byla více semknutá a malá. Nyní je o mnoho řádů větší a není už to takové rodinné, ale je to naopak masivní. S tím přichází velké množství problémů a naopak hledání nových cest a řešení. To je to, proč to děláme – osvěta, seznamování lidí s tímto světem krypta, a děláme to s nadšením. Peníze a vše s tím spojené přijdou případně později a sami. Finance nejsou tahounem a tak by to mělo být. Je to nadšení a víra v nové technologie a revoluční svobodné řešení. Být maratoncem je mnohem lepší, než být sprinterem. Jsem rád, že se to mění a oddělují se zrna od plev. Trh si vybere sám toho, kdo je kvalitní a vyzná se, od rádoby rádců, kteří chtějí jen jejich peníze.

KryptoPortal: Kde máš lambo?

Karel: Na to je čas. Musíš chodit po jednom schodu a ne po třech 🙂

KryptoPortal: Chtěl bys na závěr něco vzkázat čtenářům KryptoPortalu?

Karel: Buďte opatrní, ale odvážní. Naslouchejte, ale neposlouchejte. Vydržte – znaménko minus značí přikoupit, ne prodávat. Držte se přátelé a buďte věrní tomuto skvělému portálu. Kluci to dělají s nadšením a láskou. Je to vidět – jsou vděční za každého nového návštěvníka a čitatele.

Karlos

KryptoPortal Ti děkuje za rozhovor a přeje Ti vše dobré do budoucna.

Karla můžete sledovat na těchto sociálních sítích:

Facebook

YouTube

Twitter