Ripple, společnost ze San Francisca a platební protokol, který je založen na blockchainu, si tento týden získal dalšího velkého klienta z Asie. ASEAN, pátá největší banka ze skupiny CIMB oznámila, že se přidá k RippleNet s cílem zefektivnit zahraniční platby a produkty. XRP token se mezitím dostal na druhou pozici na kryptoměnovém trhu a předběhl tak Ethereum (ETH).

RippleNet rozšiřuje své pole působnosti

Tento tah bance ASEAN umožní rozšířit svou globální platební síť. Podle prohlášení je CIMB jednou z prvních bank v Asii, která začala využívat technologii blockchain. V regionu, kde mikroplatby a převody řídí velkou část bankovních transakcí,  potřeba vyšší efektivity a snížení nákladů nikdy nebyla vyšší.

PSALI JSME:

Vyhrává Ripple kryptoměnové závody o adopci?

Podle světové banky roste objem převodů v regionu o $120 miliard ročně. Boston Consulting Group dodává, že celosvětový objem přeshraničních plateb je odhadován na $27 bilionů a zvýšení o dalších přibližně $20 bilionů se očekává v nadcházejícím desetiletí. Regionální banka ASEAN je zodpovědná za téměř 40 % z celého objemu.

CIMB již vlastní svou platformu na převody, která se jmenuje SpeedSend a partnerství s Ripple by mělo zajistit zefektivnění rychlosti a ceny přeshraničních převodů. Generální ředitel CIMB Group Tengku Dato‘ Sri Zafra Aziz řekl:

„Jsme rádi, že jsme součástí RippleNet. Těšíme se na partnerství s Ripple. Toto blockchainové inovativní řešení přináší revoluci do mezinárodních přeshraničních převodů a je důkazem pokračujícího úsilí CIMB o posílení svého návrhu digitálního bankovnictví…“

Šéf Ripple Brad Garlinghouse partnerství okomentoval:

„Síť CIMB je již rozšířena mezi 15-ti zeměmi s přibližně 800 pobočkami a nabízí SpeedSend, jedno z nejlepších řešení v regionu ASEAN. Nyní, když do svého platebního systému implementovaly Ripple blockchain technologii, budou schopny svým zákazníkům umožnit posílat peníze jejich rodinám, přátelům a milovaným mnohem efektivněji.“

XRP předběhlo Ethereum a drží si 2. pozici

Ripple vždy tvrdil, že společnost a token nejsou propojené, ale co se stane jednomu, má zřejmě dopad na výkon toho druhého, takže toto tvrzení by se dalo vyvrátit. Kromě toho, společnost stále drží velkou část XRP koláče. V důsledku největšího zhroucení kryptotrhu v roce se společnost XRP objevila nad ETH a získala druhé místo v žebříčku tržní kapitalizace kryptoměn.

Když se tak stalo naposledy, ETH se podařilo rychle zotavit a vrátit se zpět na své druhé místo. Tentokrát se však zotavení ETH zatím nedostavilo a XRP bylo ziskovější, což ho stále drží nad ETH. XRP během dne zaznamenalo mírný nárůst, zatímco ETH opět klesá. Výsledkem byl nárůst tržní kapitalizace XRP na $20.7 miliard v době psaní článku, přičemž tržní kapitalizace ETH je $18.1 miliard.

Pokud ETH nezaznamená další hybnou sílu, tak na dobu neurčitou zůstane na třetím místě.

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu kryptoportal.sk

Zdroj: newsbtc.com