Ria Money Transfer, dceřiná společnost firmy Euronet Worldwide a jeden z největších poskytovatelů peněžních převodů na světě, uzavřel partnerství s RippleNet. V rámci něj využije platební řešení xCurrent. Tím se zařadil do skupiny, kde je přes 200 finančních institucí spolupracujících s Ripple.

Společnost Euronet Worldwide v rámci své kvartální zprávy uvedla, že kooperace s  Ripple je součástí pěti nových integrací, které během prvního čtvrtletí přidala do svého digitálního integrovaného platebního cloudu.

xCurrent využívá už více než 200 finančních institucí

Z partnerství vytěží i uvedená dceřiná společnost Ria Money Transfer. Ta díky připojení k síti xCurrent získá možnost zúčtovávat transakce se zvýšenou rychlostí, transparentností a efektivitou. xCurrent již přitom aktuálně využívá přes 200 finančních institucí. Platební řešení od Ripple totiž umožňuje bankám okamžité zúčtování přeshraničních plateb. Zároveň tato technologie poskytuje jednoduchý monitoring převodů, nízké poplatky a krátké časy potřebné k provádění  jednotlivých operací.

Ze vzájemné kooperace bude benefitovat samozřejmě i Ripple. Spoluprací získá  přístup ke klientům Ria Money Transfer. O tom, že to není zanedbatelný počet, svědčí i fakt, že Ria Money Transfer působí ve více než 155 zemích, vlastní přes 377,000 poboček a jeho roční objem uskutečněných transakcí se pohybuje na úrovni $40 miliard.

CEO a prezident společnosti Euronet Worldwide Michael J. Brown k nové spolupráci uvedl, že využití technologie od Ripple pomůže jeho firmě k dlouhodobému růstu. Zároveň vyzdvihl technologický aspekt sítě xCurrent, ke které se podle jeho slov dokázali plně připojit za méně než tři týdny.

CEO Euronetu: Díky partnerství s Ripple zvýšíme inovaci platebních struktur

Nadšení z nově vzniklé spolupráce potvrdil svým vyjádřením i generální ředitel pro sekci peněžních převodů Euronetu Juan Bianchi:

„Prostřednictvím naší společnosti Ria jsme vytvořili druhou největší síť na převod peněz na světě. Integrací Ria s Ripple dosáhneme vybudování a další rozvoj inovativní platební infrastruktury. Pomocí ní chceme získat snadnější přístup k potenciálním partnerům a zároveň poskytovat rychlejší a efektivnější platby našim klientům. Čas je totiž pro naše zákazníky a partnery životně důležitou měnou. Tím pádem zastává v rámci našeho inovačního úsilí vždy přední místo.

Bitcoin je momentálně nejvýkonnějším aktivem roku 2019!

Senior viceprezident oddělení spokojenosti zákazníků společnosti Ripple Marcus Treacher vidí přínos této spolupráce především v rozšíření dosahu na větší množství stávajících i potenciálních klientů.

„Ria Money Transfer je jedním z předních hráčů v oblasti převodu peněz a disponuje druhou největší sítí na světě. Stejně je také dobře znám pro své služby, které jsou na světové úrovni. Díky připojení  se RippleNetu k Ria zdokonalíme a rozšíříme náš produktový řetězec a zároveň Ria sníží nejen náklady, ale i dobu potřebnou pro vyplácení remitencí.“

Binance zvažuje zavedení obchodování na páku, XRP jedním z kandidátů

Zdá se, že největší platforma pro obchodování s kryptoměnami burza Binance by mohla již v blízké budoucnosti umožnit svým klientům obchodování na páku. Vyplývá to z diskuse na sociální síti Reddit (vlákno zde), na které CZ reagoval tweety, kde vyzvedl všímavost a inteligenci lidí.

Ačkoliv oficiálně CEO Binance tuto možnost nepotvrdil, ani nevyvrátil, takzvaný „margin trading flag“ se objevil dohromady na devíti obchodních párech této burzy. Mimo BTC, ETH, TRX a BNB i na nativním tokenu sítě Ripple XRP.

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu kryptoportal.sk

Zdroj: dailyhodl.com