Startup Ripplu XRPL Labs oznámil, že aktivně pracuje na nové platební aplikaci. Ta bude určena pro podnikatele a obchodníky, kteří budou moci díky ní přijímat platby za zboží a služby prostřednictvím nativního tokenu sítě Ripple – XRP.

XRPay v testovací fázi

Prototyp systému point-of-sale (PoS) je podle dev týmu již v provozu. Jeho finální testování proběhne na nejbližším setkání komunity Ripple v Nizozemsku.

Aplikace, která má za cíl distribuovat XRP token mezi širokou veřejnost a podnítit lidi, aby jím platili, má zatím pracovní název XRPay. Ten se však s velkou pravděpodobností ještě změní, protože stejný název již využívá jiná platforma.

Zakladatel XRPL Wietse Wind se vyjádřil, že aplikace bude dostupná a kompatibilní pro zařízení s operačním systémem Android i iOS.

Projekty od XRPL Labs

I přesto, že tým XRPL Labs je tvořen jen třemi vývojáři (Wietse Wind, Ali Mohammadlo, Tristan van de Kamp), jejich ambice rozšířit povědomí o tokenu XRP jsou velké. Vývojáři aktuálně pracují mimo zmíněné aplikace na třech projektech.

První se zaměřuje na kooperaci mobilních zařízení fungujících na operačních systémech Android nebo iOS s XRP blockchainem. Snahou tohoto projektu je  umožnit aplikacím třetích stran odesílat do vašeho mobilního zařízení požadavky na podepsání příslušné transakce. Autoři uvádějí, že toto řešení by mohlo být použito například při obchodování na decentralizovaných burzách.

V rámci druhého projektu se dev tým XRPL Labs zaměřuje na vývoj uživatelského rozhraní pro webové prohlížeče, díky němuž by držitelé XRP mohli bezpečně nakupovat, respektive prodávat tento token na různých decentralizovaných platformách.

Posledním řešením je vývoj cold storage peněženky, tedy offline způsobu, jak bezpečně uchovávat svá digitální aktiva a chránit je tak před dosahem hackerů.

Je vysoká pravděpodobnost, že všechny uvedené projekty z dílny XRPL Labs se dočkají úspěšné implementace. Nasvědčuje tomu i zájem a podpora, která se XRPL Labs dostala ze strany Xpring. Ta se jako dceřiná společnost Ripple zabývá poskytováním grantů, investováním a napomáháním externím týmům, které vyvíjejí řešení pro integraci XRP tokenu do různých sfér podnikání či soukromého využívání.

Více než 200 klientů společnosti Ripple jsou údajně nadhodnocené nebo nereálné firmy

Platby prostřednictvím XRP ve více než 4,500 obchodech

I když se Ripple netají tím, že svůj nativní token chce co nejvíce rozšířit mezi veřejnost, dosud se v převážné většině případů orientoval na bankovní sektor. Řešení, která nabízel finančním institucím usnadnit především mezibankovní převody, však v konečném důsledku neměla velký přínos pro skutečné koncové uživatele.

Zdá se, že vedení Ripple si tento fakt uvědomilo a svou pozornost pomalu obrací i na klasické spotřebitele. Mimo uvedené aplikace, která má pomoci obchodníkům přijímat XRP token za zboží či služby, ještě v únoru tohoto roku oznámil partnerství se společností CoinGate. Díky spolupráci s touto platební bránou umožnil svým klientům platby pomocí tohoto tokenu ve více než 4,500 internetových obchodech.

Pluginy pro webové prohlížeče, které patří do povinné výbavy každého fanouška kryptoměn

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu kryptoportal.sk

Zdroj: thebitcoinnews.com