Nedávno Ripple zveřejnil svou čtvrtletní zprávu, ve které uvedl, že v roce 2018 prodal $535.56 milionů ve své měně XRP.

Instituce kryptoměnám stále věří! Grayscale vlastní 1 % všech Bitcoinů

Ve čtvrtém čtvrtletí 2018 prodeje XRP tokenů činily 0.24 % z celkového objemu XRP, což představuje hodnotu $129.03 milionů. Průměrný denní objem XRP obchodů představoval $585.7 milionů, a to řadí toto období k těm nejúspěšnějším ze všech čtvrtletí minulého roku.

Během čtvrtého čtvrtletí 2018 bylo vydáno z úschovy Ripple 3 miliardy XRP a dle údajů bylo vráceno pouze 2.4 miliard. Podle Ripple zbývajících 600 milionů XRP, které nebyly vráceny, se použijí různými způsoby, které pomohou podpořit XRP ekosystém včetně RippleNet Accelerator Program a Xpring investice jako Securitize.

Ve zprávě se rovněž uvádí, že volatilita denních výnosů XRP byla ve čtvrtém čtvrtletí 5 %. Což je nejnižší hodnota od posledního čtvrtletí roku 2016.

Ve čtvrtém čtvrtletí roku 2018 se korelace cenových pohybů XRP vrátila na zvýšenou úroveň, která byla zaznamenaná od konce prvního čtvrtletí 2018 až do konce třetího čtvrtletí 2018.

Korelace ceny BTC vs. XRP (žlutá) a ETH vs. XRP (šedá)

Nadhodnocená tržní kapitalizace XRP

CoinMarketCap nedávno uvedl, že tržní kapitalizace Ripple je u hodnoty $13 miliard. S tímto tvrzením nesouhlasí kryptoanalytická firma Messari, která ještě před zveřejněním této čtvrtletní zprávy od Ripple publikovala svou studii. V ní hovoří o tom, že tržní kapitalizace XRP je zřejmě nadhodnocena až o 48 %. Skutečný limit na trhu vidí u $6.9 miliard. Rovněž společnost Messari poznamenala, že tyto odhady nemusí být ovšem přesné, jelikož Ripple nedodal přesnou analýzu.

Další novinkou dotýkající se Ripple je, že začátkem tohoto týdne Institut pro výzkum FinTech na Pekingské univerzitě zahájil výzkumné stipendium právě s podporou společnosti Ripple. Tento program zamýšlí spojit nejlepší čínské studenty a podporovat je ve studiu globálních blockchainových pravidel a rozvoji tohoto průmyslu.

Více než 200 klientů společnosti Ripple jsou údajně nadhodnocené nebo nereálné firmy

Zdroj: cointelegraph.com