Prohlášení společnosti o příchozím produktu xRapid mělo jen limitující efekt na cenu digitálního tokenu Ripple (XRP) a přineslo jen krátkodobý růst, po kterém následoval prodej.

Koncem minulého týdne se ceně XRP podařilo vystřelit přímo raketovým tempem a dosáhnout v krátkém čase vzrůst na ceně o 112 % .

Cena XRP pokračovala ve svém růstu, což naznačilo, že její výstup na vrchol nebyl výsledkem jednorázové události. Hnací síla, která přivedla cenu XRP nad hodnotu $0.76, byla jen nepatrná, jelikož Ripple začal v následujících dnech opět klesat.

Po růstu přichází pád ceny

V úterý v 8:30 našeho času Ripple ztratil více než 17 % hodnoty za 24 hodin a klesl na cenu $0.46. Objemy obchodování se snížily z více než $4.5 miliardy na přibližně   $1.2 miliardy. Vrchol, který XRP nedávno dosáhl ukazuje, že trh by mohl na určité události reagovat pozitivně, ale investoři nyní rychleji vybírají své zisky. Přes noc se  ztráty prohloubily o skoro 18.5 % a cena díky povaze investorů padla na $0.45.

Na sociální síti Twitter přidal Alex Kruger tento status:

https://twitter.com/Crypto_Macro/status/1044383623988858881

Noví držitelé Ripple se naučili, co se stane, když koupíte něco, o čem se píše v novinách. -40 % od svého pátečního vrcholu.

Poslední dny se XRP nejaktivněji obchodovalo na burze Binance a to zejména v páru s Tether (USDT). Podle Cryptocompare, 8.5 % obchodovaného XRP mělo významnou podporu z Japonska s párem v japonském jenu. Nejvíce aktivity je však stále viditelné oproti Bitcoinu (BTC) a Tetheru (USDT).

Někteří stále věří, že XRP se jen konsoliduje a vrátí se dokonce do vyšších úrovní. Nadcházející spuštění xRapid, jakož i partnerství s bankou PNC, zůstane hlavní pozitivní zprávou, ale bude opět jen na trhu, jak bude reagovat.

Ripple a Stellar na stejné potápějící se lodi

Skluz ceny XRP se podobá oslabení ceny Stellar (XLM), který se zdá být stejně slibným digitálním aktivem. Oběma aktivům se podařilo minulý týden prudce vzrůst. XLM ztratilo více než 9 % za posledních 24 hodin, přičemž se jeho cena v 9 hodin ráno dostala na úroveň $0.24.

Téměř celý kryptoměnový trh se po chvilkovém zotavení dostal opět do červených čísel. Ztráty XRP a XLM odráží obecný trend, avšak oba altcoiny klesly o něco více než ostatní kryptoměny.

V době psaní článku se cena XRP pohybovala na úrovni $0.45. Kontroverzní kryptoměna si tak přinejmenším svým výkonem získala pozornost všech investorů.

Zdroj: cryptovest.com