Ripple, NEM, Fetch.AI a EMURGO, čtyři přední světové blockchainové společnosti, oznámily svůj prvotní záměr o vytvoření jednotného postupu v rámci aplikování blockchainu v Evropě. Jejich cílem je řešit roztříštěnou politickou diskusi ohledně této problematiky a lobbovat ve prospěch šetrnějších regulací v rámci Evropské unie.

Blockchain for Europe

Skupina čtyř zmíněných společností se poprvé spojila již na  summitu s názvem Blockchain for Europe. Mezi hlavní body patřilo téma dopadu a přínosu této technologie v oblasti vlády, zdravotnictví, obchodu, dopravy, infrastruktury a finančních trhů. Stejně jako sféry zájmu byla široce zastoupena i jednotlivá odvětví. Summitu se zúčastnili představitelé regulačních orgánů, zákonodárci, či akademičtí pracovníci.

Čtyři rozdílné společnosti, jeden společný cíl

Fetch.AI a EMURGO jsou sice méně známá jména, ale obě společnosti mají za sebou zajímavé pozadí. Fetch.AI pracuje na distribuovaných účetních knihách, které využívají umělou inteligenci. EMURGO je spolu s IOHK a Cardano Foundation jedním ze tří řídících orgánů Cardano blockchainu. NEM, označován jako smart asset blockchain, je platforma, která se orientuje na podnikatelskou sféru, přičemž její produkt je testován více finančními institucemi, především v Japonsku. Na banky a finanční domy se zaměřuje i RippleJeho cílem je přinést do této oblasti zjednodušení a zefektivnění přeshraničních plateb. I přestože je sídlem Ripple San Francisco, Evropa pro tuto společnost představuje významný trh.

ČTĚTE TAKÉ:

7 zemí EU se spojilo pro podporu blockchainu. Co to znamená pro kryptoměny?

Jak uvedl Dan Morgan, ředitel Ripple pro regulační vztahy v Evropě, založení sdružení těchto čtyř společností je strategickým krokem vedoucím k ovlivnění politiky v tomto regionu.

„Společnost Ripple je potěšena, že je zakládajícím členem skupiny Blockchain for Europe. Jsme v kritickém období, protože zákonodárci v Evropě čelí snaze vytvořit správný regulační rámec k zachycení výhod digitálních aktiv i technologie blockchain.“

Postavení Fetch.AI v lobbistické skupině komentoval její spoluzakladatel Toby Simpson:

„Je to skvělá příležitost změnit životy mnoha lidí. Konvergence technologií, jako je učení strojů, umělá inteligence a decentralizované účetní knihy, přinášejí příležitost, aby technologie fungovaly efektivněji ve prospěch nás všech.“

Další člen skupiny, společnost EMURGO, vidí význam spolupráce především v rozvoji blockchainu v globálním měřítku. Šéf informační kanceláře, která je úzce spjata s kryptoměnou Cardano, Manmeet Singh se vyjádřil slovy:

„V rámci poslání EMURGO, prosadit Cardano na globální úrovni, jsme velmi rádi, že můžeme spolupracovat s evropskými institucemi na tvorbě pravidel a nařízení, která umožní rozvíjet blockchainovou technologii pod vedením vlády EU.“

European Blockchain Partnership

Začátkem tohoto roku podepsalo několik členských států Evropské unie deklaraci, které vytvořily organizaci European Blockchain Partnership. Jako společný cíl si stanovily vytvoření evropské, blockchainové infrastruktury, která bude podporovat poskytování přeshraničních digitálních služeb s nejvyššími standardy bezpečnosti a soukromí.

Pravděpodobně i to je jeden z důvodů, proč NEM, EMURGO, Fetch.AI a Ripple spojily své síly. Pokud by totiž European Blockchain Partnership mělo nastavit regulační rámce nevyhovující zmíněným společnostem, jejich dlouhodobé plány na podchycení významné pozice na tomto trhu by mohly být ohroženy.

ZOPAKUJTE SI:

Co je to kryptoměna Bitcoin (BTC)?

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu kryptoportal.sk

Zdroj: ethnews.com