Ripple, jako jeden z nejznámějších startup-ů v oblasti technologie blockchain, ve středu oznámil svůj plán investovat XRP v hodnotě $ 25 milionů do Blockchain Capital, společnosti plně zaměřené na vývoj blockchain prostředí.

Miliony půjdou do fondu

Blockchain Capital Parallel IV. LP je prvním fondem, který přijme vstupní kapitál ve formě kryptoměny.  Zároveň to bude první fond který bude zaměřen výhradně na vývoj blockchain startup-ů.

Ripple, který je vlastníkem 60 miliard ze 100 miliard XRP coinů, investovalo  $ 25 milionů k dalším $ 150 milionům spravovaných fondem Blockchain Capital. Tyto finance budou určeny na podporu vývoje podniků, které mohou najít nové využití pro Ripple blockchain technologii.

Cory Johnson, šéf strategického marketingu v Ripple, se ve středu v interview pro CNBC vyjádřil: „Máme peníze, které čekají na to, aby byly využity. Chceme inteligentní lidi a inteligentní podnikatele, kteří dokáží vyřešit problémy pomocí XRP.“

V současnosti se Ripple technologie využívá zejména pro real-time zúčtování transakcí v bankách. Společnost vyhlásila partnerství s více společnostmi zaměřenými na zprostředkování peněžních transakcí v USA, například  MoneyGram, nebo  Western Union.

Více o tom, co je to a jak funguje platební síť Ripple se dočtete v našem článku zde.

Fond jako podpora pro blockchain startupy

Johnson přirovnal budoucnost blockchain technologie k tomu, co bylo vybudováno z iPhone softwaru a co se stalo základem pro mnoho úspěšných startup-ů ve světě.

Johnson řekl: „Když jsem dostal můj první iPhone, nemyslel jsem si, že právě Uber bude taková bombová aplikace, která se stane jednou z nejhodnotnějších soukromých společností na světě… Zatím nevím, jaké je nejlepší využití XRP, ale doufám, že je to něco, nad čím ještě nevíme ani jen uvažovat.“

Ripple se snaží vytvořit vztah mezi nimi vyvinutou technologií a podnikateli, kteří ji mohou využít k budování společností financováním právě z Blockchain Capital fondu.

Johnson v interview pro CNBC připustil, že pokud další přelomový start-up bude používat XRP, tak jim to pomůže zvýšit hodnotu jejich společnosti.

Johnson řekl: „Pokud někdo začne další Uber, Instagram nebo Salesforce s využitím XRP, tak by to  pro nás bylo skvělé.“

Spoluzakladatel a řídící partner Blockchain Capital, Bart Stephens, byl citovaný na webové stránce Ripple:

„Jako pionýři v oblasti blockchain jsme s Ripple byli v první linii při budování nového krypto ekosystému. Existuje celá oblast – například zdravotní péče nebo management identity, které by mohli mít prospěch z blockchainu, anebo z technologie distribuovaných účetních knih (distributed ledger).“

Kryptoměna Ripple (XRP)  dosáhla v lednu hodnotu  $ 3.84, ale později se propadla na zhruba $ 0.53 spolu s celkovou korekcí trhu. Podle coinmarketcap.com si však  po oznámení svého investičního plánu ve středu  polepšila přibližně o 1%.

Vývoj XRP za poslední dny:

Vývoj XRP za poslední dny.

Zdroj: reprofoto coinmarketcap.com

Zdroj: newsbtc.com