Ripple CEO Brad Garlinghouse vystoupil v Boomberg TV kvůli interview o užitečnosti technologie své společnosti a řekl, že „jakékoliv digitální aktivum v dlouhodobém horizontu bude hodnoceno na základě problémů, které řeší“.

Garlinghouse: Zákazníci SWIFTu si myslí, že blockchain má budoucnost

Dle široké veřejnosti Ripple řeší problémy spojené s přesunem velkého množství aktiv přes hranice a má desítky velkých institucionálních klientů.

Podle agentury Bloomberg Garlinhouse tvrdí, že mezi jejich klienty patří 100 bank které používají technologii SWIFT a připojili se ke společnosti Ripple. Podle nich má blockchain a kryptoměny sehrát zásadní roli ve finančním sektoru. Společnost SWIFT tento názor nesdílí.

„Není to tak dlouho co společnost SWIFT řekla, že blockchain nevidí jako řešení pro korespondenční bankovnictví. Máme přes 100 zákazníků, kteří tvrdí opak,“ řekl Garlinghouse.

SWIFT (Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication – Společnost pro celosvětovou mezibankovní finanční telekomunikaci) slouží zejména k mezinárodnímu platebnímu styku. Jde o počítačově řízený systém pro dálkový přenos dat mezi bankami a dalšími finančními i nefinačními institucemi. V rámci SWIFTu má každá zúčastněná banka svůj jedinečný kód, kterým se identifikuje – BIC.

XRP obchodován vysoko kvůli falešným zprávám o partnerství se SWIFTem

Obchodování s XRP zaznamenalo minulý týden masivní nárůst když internet zasáhli zvěsti, že společnost SWIFT a Ripple spolupracují prostřednictvím podnikové blokové platformy RippleNet. Nakonec se tato informace ukázala jako nepravdivá. Pro objasnění této situace Garlinghouse vydal prohlášení, ve kterém tvrdí, že společnost Ripple nemá v úmyslu spolupracovat se společností SWIFT.

Řekl: „Co ve skutečnosti děláme na denním pořádku je, postupné přebírání SWIFTu.“

Taková je povaha technologické inovace. Silní přežijí. Účinnější, lépe přizpůsobivé a nejvíce adaptabilní finanční technologie budou v budoucnu zpracovávat světové peněžní transakce. Ripple má v tomto světě jasné místo, to už je víceméně určeno. Zatímco SWIFT zůstává primárním prostředkem velkých a malých přeshraničních přesunů, přinejmenším v zemích, kde legálně funguje. Kryptoměny představují unikátní příležitost také pro banky, investory a další členy finanční komunity, aby mohli pokořit hranice dosavadních možností.

Ripple: Platební řešení xRapid je připraveno na komerční používání!

Společnost Ripple byla nedávno také předvolána k soudu. Nespokojený investor podal žalobu proti společnosti, ve které tvrdí, že společnost porušila americké a státní nařízení o cenných papírech prodejem tokenů široké veřejnosti. Jako každý větší subjekt, a to zejména v kryptosvětě, firma tráví značný podíl času u soudu. Soud tvrdí, že společnost dospěla do fáze „nikdy-nekončící ICO“ a že by XRP mělo být klasifikováno jako neregistrovaný cenný papír v souladu s definicí federálních a kalifornských zákonů.

Zdroj: ccn.com