Výzkumná společnost Diar předpovídá, že v průběhu roku 2019 budou objemy kryptoměnových transakcí na burzách klesat.

Podle výzkumné společnosti Diar kryptoměnové burzy uzavírají rok 2018 s rekordním objemem transakcí.

Report, který byl zveřejněn 14. ledna, uvedl, že objem obchodů byl mnohem vyšší v předešlém roce 2018 než v roce 2017.

V této zprávě je souhrnný objem obchodů několika významných burz. Coinbase zaznamenala meziroční nárůst od roku 2017 do konce roku 2018 o 21 %. Objem obchodů Bitfinexu se zvýšil o 50 % ve stejném období a burza Kraken si polepšila o neuvěřitelných 192 %.

Rovněž Coinbase zaznamenala 14% nárůst počtů obchodů na své platformě, a to z $82.7 milionů z roku 2017 na $94.4 milionů v roce 2018.

Nahoru, nahoru, nahoru a… dolů

Nicméně výzkumná agentura předpovídá, že tento vzestupný trend nebude dále pokračovat.

Reportuje, že rok 2019 přinese ještě nižší čísla než rok 2017. A to navzdory skutečnosti, že možnosti kryptoměnového tradingu a platformy budou všudypřítomnější než kdykoliv předtím.

Diar navíc předpovídá, že příjmy a tržby budou nadále klesat. BTC příjmy z těžby přesahovaly $5.8 miliard v roce 2018 a jen v lednu 2018 utržily $1.2 miliardy. Naproti tomu v prosinci byl příjem z těžby už jen pouhých $210 milionů.

Bitcoinová těžební síť je daleko méně decentralizovaná

Během tohoto poklesu výnosů došlo k významné reorganizaci hashovací síly či výpočetní síly v procesu těžby.

V lednu loňského roku Bitmain a jeho mining pooly spolu s ViaBTCkterý Bitmain vlastní, ovládaly přes 53 % hashovací síly v BTC síti.

Víkendový ฿ulletin: Bitmain – história najsilnejšieho hráča v oblasti ťažby kryptomien

Teď tyto firmy ovládají „jen“ 39 % Bitcoinové hashovací síly. Chybějících 14 % bylo prý rozděleno do několika menších těžařských farem, což činí síť Bitcoinu alespoň o kousek víc decentralizovanější a tím bezpečnější jako celek.

„22 % z celkových počtů bloků bylo vytěženo neznámými těžaři a tím se uzavřel poslední měsíc minulého roku. Pro celkový obraz – na začátku roku 2018 to bylo jen 6 %.

Pro Bitcoinovou síť je nyní méně pravděpodobné, že zažije útok typu 51 %. A to vzhledem k tomu, že pooly ovládané BTC.com ztratily dominantní postavení na síti.”

Mezi dalšími trendy Diar sledoval pád ICO trhu v průběhu 2018

Diar prozkoumal a sledoval řadu dalších důležitých věcí v kryptoměnovém světě v roce 2018. V prosinci také uvedl, že tržby z ICO byly v roce 2018 na téměř 98 procentech.

A ještě dříve v říjnu Diar oznámil, že 70 % společností spuštěných přes ICO mají nyní menší hodnotu než před ICO.

Dále ve zprávě uvádí, že jelikož tokeny nemají žádné akciové zastoupení, hotovostní peníze budou i nadále metrikou podnikové hodnoty. Ricky Tan, zakladatel TokenData, poznamenal, že změna pravděpodobně brzy nenastane.

Výkonnost ICO projektů ve třetím čtvrtletí 2018 je skutečným zklamáním

Zdroj: financemagnates.com