Andreas Utermann, generální ředitel a globální šéf investiční společnosti Allianz Global Investors, vyzval světové regulační orgány na to, aby zakázaly kryptoměny.

Podle tiskové zprávy zveřejněné agenturou Reuters se Utermann spolu s Andrewem Bailey, výkonným ředitelem Úřadu finančního chování (FCA) Velké Británie, zúčastnili v Londýně panelové diskuse, kde probírali svůj vztah ke  kryptoměnám.

Svůj ostrý postoj vůči digitálním měnám vyjádřil slovy:

„Kryptoměny by měly být zakázány, protože mnozí investoři ztratili úspory kvůli výraznému poklesu na trzích. Osobně jsem překvapen, že regulátoři ještě nezačali jednat.“

Podle jeho názoru nemají kryptoměny žádnou hodnotu a mělo by se k nim přistupovat jako k Ponzi schématům či prostředkům sloužícím k praní špinavých peněz.

ČTĚTE TAKÉ: 

Instituce kryptoměnám stále věří! Grayscale vlastní 1 % všech Bitcoinů

Bailey, který je zároveň výkonným ředitelem Bank of England, uvedl, že postoj Utermanna je příliš striktní, a dodal, že regulační orgány ve Spojeném království již tuto oblast pozorně sledují a vyhodnocují.

Začne Allianz pojišťovat držení kryptoměn?

I přes Utermannův negativní postoj se samotná investiční společnost ke kryptoměnám nestaví zády. V červenci tohoto roku její mluvčí Christian Weishuber informoval, že firma pozorně zkoumá a sleduje produkty týkající se digitálních měn, především co se týče jejich využití v oblasti pojišťovnictví.

„Pojištění bezpečného uložení kryptoměn může být v budoucnu velkou příležitostí. Digitální aktiva se stále více rozmáhají, začínají být důležitá a integrují se do reálného hospodářství. I proto je pozorně sledujeme a zvažujeme zavedení produktu, který by pokryl tuto oblast.“

V minulosti se pozitivně k otázce digitálních aktiv vyjádřil i hlavní finanční poradce Allianz Mohamed El-Erian, který prohlásil:

„Myslím si, že kryptoměny přetrvají. Budou se stále více a více rozšiřovat a stanou se součástí ekosystému. Nebudou však tak dominantní, jak si někteří investoři představují.“

PSALI JSME:

Americká komise SEC odložila své rozhodnutí ohledně Bitcoin ETF od VanEck-SolidX na prosinec

CEO VanEck: Allianz, drž hubu a nenavážej se do kryptoměn!

Utermannovo kritické vyjádření nezůstalo dlouho bez odezvy. Nejdrsněji se vyjádřil Gabor Gurbacs, generální ředitel investiční společnosti VanEck. V tweetu, který však mezitím smazal, se nechal slyšet, že by se Allianz neměla navážet do kryptoměn, a měla by se raději soustředit na zlepšení činností, na které se zaměřuje.

Ve zmíněném tweetu od Gurbacse stálo:

„Moje matka před pár lety téměř zemřela při autonehodě. Všechna zranění byla teoreticky pokryta pojistkami od Allianz. Ti však neposkytli dohodnuté krytí, za které jsme jim zaplatili. Allianz by měla „držet hubu“ a nevyjadřovat se k ničemu, co se týče kryptoměn.“

Podle Gurbacse jsou to právě pojišťovací společnosti, které musí být tvrdě regulované, neboť podle jeho slov pravidelně zavádějí své klienty a záměrně jim prodávají produkty, o kterých vědí, že jsou pro ně nevhodné.

„Pojišťovny pravidelně zavádějí investory, jejich systémy zveřejňování informací jsou sporné. Zároveň nedodržují závazky, které mají vůči svým klientům. Ne kryptoměny, ale právě pojišťovny potřebují být více regulované.“

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu kryptoportal.sk

Zdroj: ccn.com