EOS ještě nemá oficiálně spuštěn MainNet a už teď patří mezi nejpopulárnější blockchain platformy. Na rozdíl od začínajících projektů využívajících Ethereum, které běžně vybíraly finanční kapitál prostřednictvím ICO, EOS projekty sázejí na odlišný model – airdrop. Tyto projekty jednoduše zdarma distribují část tokenů komunitě a část si nechávají. Hodnotu tokenů pak určují základní pravidla trhu: nabídka a poptávka. Vzhledem k tomu, že spustit projekt na EOS platformě je jednoduché a navíc zdarma, každý den se objevují společnosti s novými projekty, které organizují airdrop tokeny.

5 EOS airdropů

EOS airdropů je skutečně nepočítaně, proto jsme se rozhodli pro Vás vybrat ty nejperspektivnější. V prvním dílu Vám představíme 5 projektů, jejichž tokeny si budete moci najít už za týden, kdy se spustí EOS MainNet.

Kryptoměnový airdrop: volná distribuce tokenů uživatelům, kteří se o něj přihlásí, anebo držitelům jiné kryptoměny.

Snapshot: takzvané „vyfocení blockchain sítě“, snapshot zaznamená bilanci tokenů na síti pro potřeby airdropu

EOX

EOX je decentralizovaná elektronická obchodní platforma, která umožní disponovat a nakládat se všemi EOS tokeny najednou. Cílem společnosti EOX je usnadnit globální obchodní systém a umožnit, aby se všechny výrobky a služby daly obchodovat čistě v kryptoměnách, aniž by bylo nutné využívat FIAT peníze. Na EOX platformě si mohou sociální influenceři ze všech předních webů vytvořit vlastní elektronický obchod naplněn vlastními produkty. Při prodeji mohou pak využít smart kontrakty. Na platformě bude také možné bezpečně uchovávat svá data a uvolnit je pouze firmám/inzerentům, kteří vám zaplatí.

Webová stránka: https://www.eoxlab.io/

Snapshot: Datum ještě není znám

Airdrop: poměr 1: 1 (1 EOX na 1 EOS)

Celkový počet tokenů: 10 miliard

Celkový počet tokenů v airdropu: 900 milionů

Chaince

Blockchain aplikační ekosystém, inkubátor pro EOS projekty a kryptoměnová burza. Podle vývojářů tohoto projektu je Chaince vynikající blockchain obchodní platforma zaměřená na EOS projekty se silným zabezpečením aktiv uživatelů.

Webová stránka: https://chaince.com/

Snapshot: 2. června (po spuštění EOS MainNetu)

Datum distribuce tokenů: 15. červen (1 CET za 1 EOS)

Celkový počet tokenů: 2 miliardy- 900 milionů pro airdrop, 500 milionů pro společnost Chaince, 200 milionů pro Chaince Club a 400 milionů pro marketing

Celkový počet tokenů v airdropu: 900 milionů

Horus Pay

Globální mzdový portál, který umožní společnostem vyměňovat soukromé šifrované a zabezpečené údaje s mezinárodními dodavateli mezd pomocí blockchainu. Je třeba poznamenat, že tento projekt stále nemá publikovaný white paper (v době psaní článku).

Webová stránka: https://horuspay.io/

Snapshot: 2. červen Hlavní snímek Genesis.

Datum distribuce tokenů: 30. června poměr 1: 1

Celkový počet tokenů: 1.2 miliardy

Celkový počet tokenů v airdropu: 900 milionů

Everipedia

Webová encyklopedie na bázi Wikipedie. Everipedia je už fungující projekt, avšak s migrací na EOS blockchain si autoři slibují větší zájem, transparentnost a hlavně decentralizaci, díky které nebude možné tuto encyklopedii cenzurovat v zemích jako Turecko nebo Írán, které zablokovaly konkurenční Wikipedii. Každý, kdo přispěje různými způsoby k rozvoji platformy, bude odměňován v IQ tokenech. Autoři projektu si od systému odměňování slibují zvýšený zájem o generování pravdivých informací.

Webová stránka: https://everipedia.org/

Snapshot: 2. červen

Airdrop:  1: 1 (1 IQ : 1 EOS)

Datum distribuce tokenů: 15. června

Celkový počet tokenů: 1.2 miliardy

Celkový počet tokenů v airdropu: 900 milionů

Lab Ledger

Blockchain ekosystém pro vědce a vědecké výzkumníky. Platforma bude odměňovat za publikování a úpravu vědeckých článků. Autoři plánují využít platformu jako katalyzátor vědeckého financování a pokroku.

Webová stránka: https://labledger.net/

Snapshot: 21. květen

Airdrop: 1: 1

Datum distribuce tokenů: 21. června 2018

Celkový počet tokenů: 1.2 miliardy

Celkový počet tokenů v airdropu: 1 miliarda