Platební protokol Ripple se těší z dalšího milníku. Národní banka Abú Dhabí oznámila, že jako první banka na středním východě úspěšně vyzkoušela použití technologie Ripple na přeshraniční převod peněz pro své zákazníky.

Ripple  je společnost se sídlem v San Francisku, která pracuje zejména na finančních řešeních pro banky a finanční subjekty. Technologie, kterou přináší společnost Ripple, je založena na blockchainu, který využívá sdílenou účetní knihu (shared ledger) pro realizaci transakcí. Ripple umožňuje, aby se aktiva mohly pohybovat přímo, volně a navíc s nižšími poplatky a vyšší transakční rychlostí.

Národní banka Abú Dhabí a Ripple

Podle webové stránky Ripple Insights – Národní banka Abú Dhabí  (NBAD) je první banka na středním východě, která využila Ripple pro uskutečnění přeshraničních transakcí v reálném čase.

Podrobněji o tom, co je a jak funguje Ripple, se dozvíte v našem článku zde.

Díky Ripple disponují zákazníci banky NBAD efektivním, bezpečným a spolehlivým kanálem, který umožňuje okamžité mezinárodní převody a platby mezi regionálními trhy. Aplikované pro moderní infrastrukturu společnosti NBAD, řešení Ripple nabízí zákazníkům celkovou transparentnost transakcí a umožňuje okamžitý převod finančních prostředků k příjemci nákladově efektivním způsobem.

Ramana Kumar, výkonný ředitel a vedoucí divize řízení obchodu a produktů společnosti GTB řekl:

„Ve společnosti NBAD se snažíme, aby naše nabídky byly efektivní a transparentní. Blockchain technologie transformuje a dláždí cestu pro nový způsob dosažení našich cílů, lépe sloužit našim zákazníkům a přidávat hodnotu prostřednictvím přístupnosti a transparentnosti. Jako první osvojitel a první banka, která využila Ripple v ostrém provozu, NBAD nabízí inovativní řešení pro potřeby našich klientů.“

Benefity pro zákazníky NBAD jsou jasné. Podle World Bank Migration Remittances Factbook jsou Spojené arabské emiráty krajina se čtvrtou nejvyšší remitencí (finanční a jiné prostředky zasílané migranty ze země zaměstnání zpět do země původu), která se pohybuje na úrovni $ 19 miliard. NBAD díky technologii Ripple, může svým zákazníkům nabídnout efektivnější přeshraniční platební služby a současně šetřit provozní náklady.

Otázka bezpečnosti byla pro partnerství Ripple a NBAD velmi významná. Momentálně probíhá globální posun v tom, jak se finanční instituce staví k ochraně svých dat. Adaptace Ripple protokolu bankou NBAD představuje rozhodující krok vpřed, při ochraně informací o zákaznících tím, že se odstraní požadavek na používání zprostředkovatelských bank na přeshraniční převody.

NBAD se tak připojila k rostoucímu seznamu institucí a bank, včetně UniCredit, Santander, Bank of America, Standard Chartered, Westpac Banking Corporation, Royal Bank of Canada a CIBC a RBC, které jsou v procesu přijímání nebo již využívají technologii Ripple na zefektivnění transakčních procesů.

Zdroj: ripple.com