Token Binance (BNB) překvapil svou výkonností mnoho investorů. V rámci kryptoměnového trhu se mu za poslední tři měsíce dařilo více, než mnohým hlavním měnám, či jiným altcoinům. Tento nedávno založený token se rychle zdomácněl a stále si drží stoupající tendenci. BNB se zdá být nedotčený současným děním na trhu a pokračuje ve své ziskovosti, přičemž ostatní měny padají.

Při investování do kryptoměn, kde je trh volatilní, je vždy dobré poohlédnout se po mincích, které mají slibnou budoucnost a perspektivní návratnost. Token BNB je jedním z těch, který by měl každý vlastnit alespoň do konce roku 2018. Zatímco velikáni jako Bitcoin (BTC) a Ethereum (ETH) se doslova potápějí v nízkých číslech, tak BNB stoupá raketovým tempem. Podívejme se proto na důvody, proč byste měli BNB zařadit do svého portfolia.

Binance (BNB) token ihned zapadl na trh s kryptoměnami

BNB vstoupil na trh v červenci 2017. Snažil se nalákat zkušené i nové investory. Token se za méně než 10 měsíců posunul v žebříčku hodnocení podle tržní kapitalizacena 15. místo. Na základě toho se mnozí investoři rozhodli investovat právě do BNB.

Jen za tři měsíce se BNB podařilo vzrůst na ceně z $9 na $16, přičemž se poptávka zvýšila v podstatě ze dne na den. BNB se zdá být v rozporu s převládajícími tržními změnami a nenásleduje tak negativní trend. Dokonce v době psaní článku byl BNB jediný token obchodovaný se zelenými čísly za posledních 24 hodin.

Co je hnací silou BNB?

Určitě mi dáte za pravdu, že token získává svou sílu hlavně z digitálních měn obchodovaných v pozadí BNB. Binance je solidní burza na globální úrovni a její popularita roste každým dnem. Objemy obchodů realizované na této burze představují 11% z celkového denního objemu tlačeného na trh.

BNB je jediným ERC20 tokenem, který poskytuje jeho držitelům slevy na transakčních poplatcích v rámci burzy Binance. V tomto okamžiku jsou slevy stále dost vysoké, ale časem by se měly snížit. I to je jeden z důvodů, proč si každý investor chce stihnout ještě ukrojit z tohoto chutného koláče. První rok mají obchodníci slevu na poplatcích spojených s obchodováním 50% a následující rok sleva klesá na 25%. Tato akce by měla trvat  dokud Binance zpětně nekoupí 200 milionů tokenů, které následně zničí.

Nedávný cenový nárůst nastal poté, co burza Binance oznámila zdvojnásobení referral odměn pro investory, kteří drží 500 a více BNB tokenů. Tato propagace vyústila do poptávky po tokenu a to tímto jednoduchým ale vzácným činem. Většina investorů, kteří drží více než 500 tokenů, tak může využívat až 40% odměnu z každé transakce provedené osobou registrovanou přes jejich referral link.

Pokud ještě nejste na burze Binance zaregistrovaní, v tomto článku najdete podrobný návod jak na to.

Budoucí strategie Binance

Binance se chystá založit novou burzu, která bude decentralizovaná a kde bude token BNB hrát důležitou roli. Detaily zatím nebyly zatím zveřejněny. Platforma však spolupracuje s platfotmou Nexo,  v jejímž rámci uvěrový systém začne  akceptovat BNB jako úvěrovou jistotu. Díky dohodě s Nexo mají vedoucí pracovníci společnosti Binance nárok na 50% slevu z jejich prvních půjček a mohou se rozhodnout použít BNB nebo Nexo jako jistotu.

Binance bude i nadále odkupovat tokeny a zbavovat se jich, aby tak zvýšil poptávku po nich a překonal tak úpadek trhu. Pro zvýšení likvidity používá Binance krypto-fiatové měnové páry, které přidali na svou platformu. Mohla by tak do budoucna nepřímo změnit pravidla hry v rámci kryptosféry.

Trhová cena BNB

Výkonnost BNB stoupala a zaujala mnohých, čímž si získala ještě větší popularitu a zaznamenala růstový trend za velmi krátký čas. BNB token se obchoduje za cenu $16.71 v době psaní článku, po tom, co vydělala 4.57% oproti dolaru. Oproti BTC a ETH vydělal 5.74% a 6.46% za posledních 24 hodin.

Vývoj BNB za poslední 3 měsíce.

Zatímco se mnohé kryptoměny topí v červených číslech, je možná dobrou volbou sáhnout právě po BNB. Je třeba tak učinit dříve, než tzv. „velryby“ opět převezmou kontrolu nad platformou, což by mohlo posunout cenu BNB až na hranici $25 v příštích třech týdnech.

Zdroj: cryptorecorder.com