Galaxy, kryptoanalytik, trader a samozvaný „stroj na akumulaci kryptoměn„, si myslí, že dominantní postavení Bitcoinu (BTC) bude podrobeno těžkým zkouškám. S odvoláním na historické trendy tento přední analytik poznamenal, že stejně jak cena, tak i dominance na trhu prochází dlouhodobými a krátkodobými cykly. Může právě toto přinést výraznější nárůst hodnoty altcoinů?

Podle Galaxy nedávný nárůst dominance BTC, zdůvodněný medvědím trhem v roce 2018, skončí, zatímco současný trh vstoupí do takzvané „altcoinové sezóny“. Galaxy poznamenal, že nebude překvapen, pokud podíl BTC na celkovém trhu kryptoměn klesne pod 30 %. Současná hodnota dominance BTC je 52 %.

Tvrdí, že pokud celková tržní kapitalizace všech aktiv (kromě Bitcoinu) přesáhne přibližně $61 miliard, což je jen kousek od současných úrovní, nastane pozoruhodný nárůst hodnoty altcoinů.

Nedávný příspěvek od Galaxy ohledně potenciálního růstu altcoinů přichází poté, co vyjádřil svůj optimismus i vůči Bitcoinu. Analytici nedávno poukázali na optimistický graf, který ukazuje na několikaměsíční výkony BTC. Z něho vyplývá, že BTC by mohl pomalu postupovat ke svému ročnímu minimu na úroveň $3,150 předtím, než se vyšplhá na více než $4,000, a do konce roku se vrátí zpět nad úroveň $5,000 a více.

Víme, že Bitcoinu a kryptoměnám se v posledním týdnu slušně zadařilo. Bitcoin se dostal na cenu $3,900 a celková tržní kapitalizace kryptoměn poskočila za týden o slušných $13 miliard na hodnotu $133 miliard.

Ačkoli jeho komentáře týkající se altcoinů neindikují, že by neměl růst i Bitcoin, Galaxy vypadá přesvědčen, že altcoiny ho snadno překonají.

Někteří jsou však přesvědčeni, že BTC si dominanci udrží

Přestože Galaxy uvedl silné argumenty ve prospěch altcoinů, někteří lidé tvrdí, že Bitcoin si v nadcházejících letech zachová svou dlouhotrvající hegemonii. Na Twitteru Ari Paul, řídící partner investiční skupiny BlockTower, tvrdí, že díky programovatelnosti a otevřenosti Bitcoinu je nepravděpodobné, že by ho v blízké budoucnosti překonaly rychlé a na funkce bohaté altcoinové projekty.

Ari Paul není jediný, kdo je přesvědčen, že Bitcoin bude vždy základem tohoto vznikajícího sektoru.

Barry Silbert, výkonný ředitel divize Digital Currency Group, poznamenal, že v současnosti by byl opatrný při alokaci altcoinů a jiných digitálních aktiv. Vysvětlil, že podle něj může být hodnota „drtivé většiny digitálních tokenů“ prakticky nulová. Je to zvláštní zejména vzhledem k pozicím jeho firem v kryptoměnových startupech a aktivech, jako jsou ZCash a Ethereum Classic. Silbert byl však neoblomný a tvrdil:

„Téměř každé ICO bylo jen pokusem získat peníze, ale neexistovalo žádné využití pro jejich token… Velká většina toho, co je nyní v oběhu, bude eliminována.“

A.T. Kearney, mezinárodní poradenská firma v oblasti managementu, tvrdí dokonce opak toho, co obhajuje trader Galaxy. A tedy, že dominantní postavení Bitcoinu na trhu může v nadcházejících měsících a letech vzrůst až na 66 % ze současných 52 %. Skutečnost, že instituce soustřeďují své úsilí související s kryptoměnami zejména na Bitcoin, jen potvrzuje myšlenku, že vlajková loď kryptoměn se bez boje svého dominantního postavení nevzdá.

Instituce kryptoměnám stále věří! Grayscale vlastní 1 % všech Bitcoinů

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu kryptoportal.sk

Zdroj: ethereumworldnews.com