Nejpopulárnější stránka poskytující informace o krypoměnách CoinMarketCap  avizovala, že většina zalistovaných kryptoměnových burz splnila jejich požadavky na zvýšení transparentnosti.

Splněním požadavků kladených na kryptoměnové burzy se završila první fáze iniciativy DATA (Data Accountability & Transparency Alliance), která prosazuje přísnější zveřejňování údajů o živém obchodování a hloubce trhu. Přesněji, „včasné a objektivní informace umožní uživatelům stránky vyvozovat informovanější závěry z údajů CoinMarketCap“, uvedla společnost v oficiálním prohlášení.

„Nová a podrobná kritéria pro zalistování budou poskytovat jasné a konkrétní pokyny pro každého, kdo chce být uveden na CoinMarketCap,“ řekla Carylyne Chan, ředitelka marketingu pro CoinMarketCap. „Chceme být co nejdůkladnější a časem zalistovat každý kvalifikovaný projekt a burzu na CoinMarketCap!“

V současnosti zalistované burzy dostaly 45 dní na to, aby zareagovaly a odeslaly potřebné informace počínaje 1. květnem.

Zájem o Bitcoin stoupá! To zvyšuje jeho cenu, ale také transakční poplatky…

Společnost během víkendu potvrdila, že 70.3 % všech v současnosti zalistovaných burz splnilo očekávané požadavky a budou i nadále zahrnuty do výpočtů ceny a objemu obchodování na CoinMarketCap.

„Vidět silnou podporu pro naši iniciativu DATA je velmi povzbuzující,“ řekla Chan. „S těmito předloženými údaji se snažíme poskytovat smysluplnější analýzy a metrická data pro naše uživatele a poskytnout jim tak přesnější informace, aby si mohli ještě efektivněji dělat svůj vlastní průzkum,“ dále pokračovala.

Burzy, které nepředložily požadované informace, budou uvedeny níže pod těmi, které tak udělaly včas. Burzy, které předloží požadované údaje později, budou opět zařazeny mezi řádné burzy.

CoinMarketCap má také v úmyslu zpřísnit své požadavky na zalistování, a to rozšířením souboru opatření, která používá k hodnocení projektů a burz včetně faktorů, jako jsou objem obchodování, zájem veřejnosti, trakce, tým, uplatnění na trhu, vliv na trh, jedinečnost a čas strávený na trhu.

Dodatečná opatření

Zatímco požadavky na zalistování se zpřísní, CoinMarketCap také představil kategorii „nesledovaného výpisu“, aby se projekty, které nesplňují minimální požadavky, daly vyhledat přes CoinMarketCap. Aby se burzy zobrazovaly v o něco důstojnějším „sledovaném výpisu“, společnosti budou muset prokázat své silné stránky v mnoha oblastech v průběhu revize.

Společnost také začala prosazovat transparentnost v rámci svých vlastních interních strategií a poprvé zveřejňuje svou politiku delistování. Některé příčiny, které mohou vést k tomuto jevu, jsou podle oficiálního prohlášení nízká likvidita nebo podezřelá obchodní činnost, přerušení podnikání, zavádějící nebo klamavé počáteční využití nebo nezákonná činnost.

CoinMarketCap se v současnosti připravuje na svou první DATA konferenci s partnery aliance. Témata mohou zahrnovat standardizaci definic, tickery a zveřejňování údajů prostřednictvím API, jakož i potvrzování požadovaných metrických dat pro druhou fázi iniciativy DATA.

Čtyři alternativy k LocalBitcoins, které umožňují nákup a prodej kryptoměn bez ověření totožnosti

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu KryptoPortal.sk

Zdroj: coindesk.com