Vybudovat si pasivní příjem, tedy způsob, jak vydělávat peníze pouze s minimální nebo jen počáteční námahou, je touhou pravděpodobně každého pracujícího člověka. Tento typ příjmu nenabízejí jen tradiční finanční trhy, ale i oblast kryptoměn. Jednou z nejvíce využívaných forem je přitom provozování MasterNodů.

Vytvoření příjmu prostřednictvím MasterNodů jsme se podrobněji věnovali v tomto článku.

Zmíníme tedy jen základní informace. K dosažení příjmu, plynoucího z této formy „investování“, je třeba disponovat serverem, na kterém bude MasterNode provozován, zajistit certifikáty na ochranu serveru, mít dostatek místa pro uchovávání aktuální plné verze blockchainu dané kryptoměny, nainstalovat software na úspěšný provoz a v neposlední řadě držet určité množství dané kryptoměny.

Právě poslední zmíněný bod bývá často překážkou pro mnohé, protože disponování požadovaného množství kryptoměn může být (i při současných cenách) poměrně nákladnou počáteční investicí. Jako příklad si můžeme vzít populární kryptoměnu  DASH, u níž potřebujete pro spuštění MasterNodu zakoupit coiny v aktuální hodnotě cca $80,000.

Naštěstí existují i alternativní řešení, respektive kryptoměny fungující na bázi Proof-of-Stake, které provozování MasterNodů umožňují. Níže vám přinášíme  podrobný přehled kryptoměn umožňujících generovat pasivní příjem v roce 2019.

V rámci přehledu se dozvíte nejen to, který MasterNode stojí z hlediska počáteční investice nejméně, ale především to, který vám vynese nejvíce. (Poznámka: Všechny ceny jsou počítány k 8. březnu 2019.)

Dash

Tržní kapitalizace: $722,768,440
Cena: $83.30
Aktuální počet MasterNodů: 4,828
Vstupní investice: $83,300
ROI (návratnost investice): 7 %

DASH je v rámci žebříčku pravděpodobně nejpopulárnější kryptoměna. MasterNodes v síti DASH pomáhají udržovat v chodu dvě důležité funkce:  InstantSend PrivateSend. Jejich úkolem je zvyšovat rychlost transakcí a zároveň zajišťovat jejím uživatelům soukromí. Na druhé straně je však třeba říci, že v případě této kryptoměny jde aktuálně o nejvyšší vstupní investici s pouze průměrnou roční návratností.

Zcoin

Tržní kapitalizace: $40,313,621
Cena: $5.80
Aktuální počet MasterNodů: 4,150
Vstupní investice: $5,800
ROI (návratnost investice): 20 %

Zcoin je kryptoměna orientující se primárně na soukromí jejích uživatelů, přičemž MasterNodes využívá právě pro tyto účely. Na scéně funguje od října 2016 a díky aktuální nízké hodnotě činí vstupní investice necelých $6,000. Za zmínku stojí i nejvyšší dosažená hodnota tohoto coinu. Ta se na přelomu let 2017 a 2018 pohybovala na úrovni $135, přičemž aktuálně můžete Zcoin koupit za necelých $6.

Kryptomenové dividendy: 5 kryptomien, ktoré generujú pasívny príjem

PIVX

Tržní kapitalizace: $43,313,923
Cena: $0.76
Aktuální počet MasterNodů: 1,785
Vstupní investice: $7,600
ROI (návratnost investice): 10 %

Stejně jako předešlé příklady, tak i PIVX je projekt, který se zaměřuje na ochranu soukromí uživatelů jeho sítě. Zajímavostí je, že PIVX (Private Instant Verified Transaction) vznikl v roce 2016 právě z výše zmíněného Dashe.

Horizen: SuperNode a MasterNode

SuperNode:

Tržní kapitalizace: $32,438,901
Cena: $5.44
Aktuální počet SuperNodů: 2,897
Vstupní investice: $2,300
ROI (návratnost investice): 18 %

MasterNode:

Tržní kapitalizace: $32,438,901
Cena: $5.44
Aktuální počet MasterNodů: 22,804
Vstupní investice: $193
ROI (návratnost investice): 27 %

Horizen je zajímavý projekt, který se snaží vybudovat platformu, která zahrnuje například i anonymní posílání kryptoměn nebo zpráv. Horizen zavedl Supernody za účelem dosažení dostatečné kapacity vedlejších řetězců. V jeho síti přitom existují dva typy nodů, které mají odlišné specifikace a zároveň se liší i použitím rozdílného softwaru: SuperNody a MasterNody.

NIX

Tržní kapitalizace: $7,688,659
Cena: $0.18
Aktuální počet MasterNodů: 366
Vstupní investice: $6,440
ROI (návratnost investice): 14 %

Platforma NIX se mimo jiné orientuje i na poskytování smart kontraktů. Zároveň umožňuje uživatelům vytvářet decentralizované aplikace, které podporují vysokou úroveň transakčního soukromí a anonymity.

Blacer Coin

Tržní kapitalizace: $2,010,958
Cena: $12.24
Aktuální počet MasterNodů: 105
Vstupní investice: $12,240
ROI (návratnost investice): 488 %

Blacer Coin se zaměřuje na vytvoření digitální měny pro hráče. Tím organizuje různé online i offline turnaje, kde mají možnost vyhrát tuto kryptoměnu. Blockchain přitom využívá i na hodnocení hráčů a tvorbu jejich celkového ratingu, díky kterému mohou zvyšovat své výhry, respektive v případě dobrých výsledků oslovovat potenciální sponzory.

Safe Insure

Tržní kapitalizace: $2,708,253
Cena: $2.58
Aktuální počet MasterNodů: 575
Vstupní investice: $2,580
ROI (návratnost investice): 18 %

Safe Insure spojuje technologii blockchain a svět pojišťovnictví. Projekt umožňuje jeho uživatelům přístup na decentralizovaný trh orientovaný na pojistné produkty, přičemž transparentnost v této oblasti dosahuje právě prostřednictvím blockchainu.

Blocknet

Tržní kapitalizace: $14,612,60
Cena: $2.6
Aktuální počet MasterNodů: 470
Vstupní investice: $13,000
ROI (návratnost investice): 15 %

Blocknet se snaží být jakýmsi internetem pro blockchain. Záměrem projektu je vytvoření interoperability mezi různými blockchainy prostřednictvím vyšší vrstvy infrastruktury. Tato vrstva Blocknet protokolu má podle vývojářského týmu přinést novou éru spojení, komunikace a interakce mezi digitálními měnami.

Wagerr

Tržní kapitalizace: $14,378,459
Cena: $0.08
Aktuální počet MasterNodů: 2,722
Vstupní investice: $2,000
ROI (návratnost investice): 8 %

Wagerr je digitální měna určená na sázení v rámci sportovního průmyslu. MasterNodes této sítě přitom slouží k upozorňování uživatelů nadcházejících událostí, aby na ně mohli včas vsadit.

Závěr

V případě, že vám tvorba pasivního příjmu prostřednictvím MasterNodes přijde příliš technicky náročná, nebo hledáte levnější řešení, co se týče vstupní investice, doporučujeme vám zaměřit se na „cryptocurrency lending „, tedy půjčování kryptoměn. Podrobně jsme tuto problematiku rozebrali v jednom z našich článků. Celý článek i s registrací krok po kroku naleznete zde.

Proč někteří lidé stále nechápou kryptoměny?

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu kryptoportal.sk

Zdroj: bitcoinmarketjournal.com