Financial Times (FT), přední obchodně-ekonomický deník, vydal v pondělí 1. října speciální zprávu o stavu globálních finančních trzích. Ve zprávě FT byly kryptoměnovému odvětví věnovány dvě ze šesti sekcí.

Ve své zprávě s názvemBurzy, obchodování a zúčtování“  (Exchanges, Trading and Clearing) FT označuje právě kryptoměny, spolu s takovými jevy jako Brexit a vznik nových trhů, jako jednu z největších změn na finančních trzích za posledních deset let. To nadšence asi vůbec nepřekvapuje, jelikož kryptoměny na sebe za poslední dva roky strhly výraznou dávku pozornosti.

Jeden ze dvou článků zaměřených na kryptoodvětví s názvem Kryptoměnové burzy musí čelit zodpovědnosti, pokud se chtějí vyvinout v plnohodnotné finanční nástroje“ poskytuje pohled na kryptotrhy a jejich porovnání s tradičními trhy. Poukazuje na důležité otázky v tomto odvětví, jakou je například regulace.

Článek se zabývá důležitými spory mezi odborníky na tradiční trhy a experty či vizionáři v kryptoměnovém průmyslu. Zatímco generální ředitel britské divize  Coinbase Zeeshan Feroz uvedl, že struktura kryptotrhůbude v konečném důsledku odrážet tradiční trh“,  Peter Randall, oponent z odvětví fiat obchodů, považuje tento scénář za nepravděpodobný“.

Nové technologie a tradiční finanční instrumenty

Randall tvrdí, že kryptoměnový ekosystém v takovém stavu, v jakém se nachází dnes, pravděpodobně nepřinese potřebnou „operační odolnost“, kterou vyžadují složité trhy a finanční systémy, přičemž se odvolává na nedostatek likvidity na trzích s digitálními aktivy.

Ve druhém článku, týkající se kryptoměnové problematiky, se podrobně uvádí, jak tradiční finanční instituce, na čele s CBOE a CME v Chicagu, prohlubují svou expertízu i na divoký trh s kryptoměnami. V poslední době jsme svědky i stále se zvyšujícího zájmu o tento nový digitální finanční svět právě od tradičních společností. Patří mezi ně JP MorganGoldman SachsBarclays, či technologičtí giganti jako IBM a Facebook. To jsou nesmírně bohaté společnosti, které si bez problémů mohou dovolit investovat do výzkumu nových technologií.

IBM spouští platební systém postavený na blockchainu Stellar

To zdůrazňuje skutečnost, že tradiční investoři jsou ti, kteří přinášejí na trhy největší objem financí. FT uvedl, že volatilita na kryptotrzích je ve skutečnosti  dobrá věc. Dokonce by z ní mohly tyto tradiční obchodní skupiny výrazně těžit. Rob Sagurton, ředitel přímého obchodování s digitálními aktivy v tradiční obchodní společnosti Jump Trading, odhalil, že společnost aktuálně provozuje i obchody s přibližně 10ti až 15ti nejvíce likvidními hlavními kryptoměnami, jakož i s futures kontrakty.

V projevu na 73. zasedání valného shromáždění OSN minulý týden předseda vlády Malty Joseph Muscat řekl, že kryptoměny jsou nezbytnou budoucností peněz“ , a že blockchain technologie může být hlavní hybnou silou pro budoucí transparentní a spravedlivou společnost.

Stav blockchainu za druhý kvartál 2018

Zdroj: altcointoday.com