Německý výrobce automobilů Porsche AG zvýší své investice do začínajících startupů se zaměřením na blockchain a umělou inteligenci (AI) o přibližně $176 milionů v průběhu následujících pěti let.

Zvýšení celkových investic Porsche do aktivit rizikového kapitálu na dalších pět let bylo vyvoláno potřebou ,,získat přístup k trendům, novým technologiím a obchodním modelům, uvádí se v tiskové zprávě.

Investice budou zaměřeny na startupy nacházející se v brzkém nebo růstovém stadiu, které se týkají ,,zkušeností se zákazníky, mobility a digitálního životního stylu“, jakož i budoucích technologií včetně blockchainu, AI a virtuální a rozšířené reality.

Lutz Meschke, místopředseda a člen výkonné rady pro finance a informační technologie společnosti Porsche AG, poznamenal, že společnost musí ,,podstatně změnit svůj obchodní model„, aby mohla vidět úspěch v budoucnosti, a dodal:

,,K dnešnímu dni se inovace ve velké míře řídila technologií se silnými vazbami na naše současné klíčové kompetence… Je důležité budovat silný ekosystém s kompetentními partnery.“

Začátkem tohoto roku Porsche začalo zkoumat použití dApps ve svých vozidlech ve spolupráci s berlínským projektem XAIN. V tiskové zprávě 25. září Porsche poznamenává, že Porsche Ventures už je menšinovým akcionářem ve firmě, která již momentálně využívá blockchain.

Stav blockchainu za druhý kvartál 2018

V březnu Daimler AG, automobilový výrobní gigant známý svými značkami  Mercedes-Benz a Smart, ukázal, že testuje vlastní kryptoměnuMobiCoin, která by odměnila řidiče za šetrnou jízdu k životnímu prostředí.

Závěr

V březnu automobilový výrobce Audi prohlásil že testuje blockchain technologii  na zpracování fyzické a finanční distribuce. Využití blockchainu v automobilovém průmyslu by mohlo přinést revoluci v tomto obrovském sektoru. I když se momentálně nacházíme pouze ve stádiu testování a vyvíjení nových technologií, je více než pravděpodobné, že brzy budeme blockchain používat denně a za ekologickou jízdu budeme odměňování kryptoměnami.

Zdroj: cointelegraph.com