Podíl Bitcoinu na kryptotrhu dosáhl ve čtvrtek svého maxima za posledních 11 týdnů.

Údaje z CoinMarketCap ukazují, že podíl Bitcoinové dominance dosáhl 6. prosince 55.38 procenta, což je jeho nejvyšší úroveň zaznamenaná od 20. září. V době vydání se tato hodnota pohybuje kolem 54.2 procenta.

Vývoj dominance Bitcoinu a altcoinů.

Míra dominantního postavení je měřítko používané k určení procentuálního podílu daného aktiva na trhu s kryptoměnami. Tento vývoj naznačuje, že obchodníci přesouvají finanční prostředky z alternativních kryptoměn do největší světové mince podle tržní kapitalizace – nebo přinejmenším to, že poptávka po Bitcoinu překonává poptávku vůči jiným měnám.

ČTĚTE TAKÉ: 

Kapacita Bitcoinové Lightning Network vzrostla od listopadu o čtyřnásobek

Bitcoin byl zatím pořád na vrcholu

Bitcoin si vždy udržoval největší podíl na trhu s kryptoměnami, a to i když jeho dominance klesla 13. ledna letošního roku na své historické minimum 32 %.

Alternativní trh s kryptoměnami (nebo taky kryptotrh s výjimkou Bitcoinu) zaznamenal, že jeho celková kapitalizace vzrostla v průběhu předchozího roku o téměř 24,000 %, čímž se značně snížil tržní podílu Bitcoinu.

Od té doby altcoinový trh s kryptoměnami klesl o více než 90 % z hlediska celkové kapitalizace ze své rekordní výše 550 miliard dolarů.

Bitcoin se snažil udržet svou hodnotu, také ale klesl o více než 80 % od dob svého historického maxima z prosince roku 2017. Přesto je stále zřetelně preferovanou kryptoměnou a to dokonce i na „risk-off“ trhu, kde je zmírňování rizika nejvyšší prioritou – toto tvrzení je podpořeno jeho rostoucí dominancí.

Opera spouští svůj prohlížeč orientovaný na kryptoměny pro decentralizovaný web

Zdroj: coindesk.com