Analytická společnost Flipside Crypto, která za zabývá monitorováním aktivity na trhu s kryptoměnami, tvrdí, že ve velké části Bitcoinových peněženek, které byly delší dobu neaktivní, nastal pár dní před letošním nejsilnějším růstem Bitcoinu značný pohyb.

Co určuje cenu kryptoměn?

Flipside Crypto: Zájem investorů o kryptoměny roste

Analytici z Flipside Crypto na základě jejich nedávného průzkumu poukázali na fakt, že dlouhodobě neaktivní peněženky, na kterých měli majitelé uloženy Bitcoiny, vykázaly zvýšený pohyb přibližně dva týdny před nedávným růstem BTC. Ten zaznamenal od úterý 2. dubna až do středy 3. dubna nárůst své hodnoty o téměř  26 %. V rámci této rally krátkodobě překonal i hranici $5,100, přičemž aktuálně se v době psaní článku obchoduje na úrovni $4,990.

Zakladatel uvedené analytické společnosti Eric Stone poznamenal, že až přibližně  40 % Bitcoinů držených v digitálních peněženkách nevykazovalo žádný pohyb po dobu jednoho až šesti měsíců. Tato data podle jeho slov jasně dokazují probouzení většího množství investorů a po dlouhé době stagnace i rostoucí zájem o kryptoměny, především o Bitcoin.

Jeho slova potvrzuje i generální ředitel společnosti Flipside Crypto Dave Balter, který uvedl:

„Vidíme, že tento jev je mnohem platnější než ten, který se udál v říjnu minulého roku. Tehdy jsme byli svědky několika přesunů v rámci peněženek, jejichž majitelé drží velké množství Bitcoinů. Tato situace pravděpodobně znamená  změnu ve vnímání a v důvěře v tuto třídu aktiv.“

800,000 aktivních BTC peněženek

Tvrzení analytické společnosti pěkně dokumentuje i níže přiložený graf. Z něj se dá jednoznačně vyčíst, že zatímco letošní průměr aktivních Bitcoinových peněženek se pohyboval pod úrovní 600,000 kusů, v době zmíněného růstu již atakoval hranici  800,000.

Zdroj: bitinfocharts.com

Obdobný trend přitom zaznamenal i Litecoin. Zatímco počet aktivních peněženek držících tuto kryptoměnu byl od začátku tohoto kalendářního roku na úrovni kolem  60,000, začátkem dubna už toto číslo atakovalo hranici 90,000, což představuje  50% nárůst.

Obdobný růst zaznamenala i samotná hodnota tohoto aktiva. V úterý 2. 4. 2019 ráno se LTC obchodoval za zhruba $60, ale v průběhu necelých dvou dnů se jeho cena dostala až na úroveň téměř $97.

Zdroj: bitinfocharts.com

Nákup 20,000 BTC na Krakenu, Coinbase a Bistamp

Na samotný skokovitý růst ceny Bitcoinu a de facto i ostatních kryptoměn panují různé názory. Podle některých může být způsoben algoritmickým obchodováním, což je metoda, která využívá automatizovaný software pro detekci trendů a určení, kdy by se měl obchod uskutečnit.

Objevují se i názory, že prudký nárůst mohl být vyvolán neočekávaným  obchodem ve výši 100 milionů dolarů. Ten se uskutečnil na třech hlavních burzách – lucemburské burze Bitstamp a amerických obchodních platformách Coinbase a Kraken. Podle agentury Reuters se na nich dohromady zobchodovalo až 20,000 BTC.

Klienti v rámci kampaně #DeleteCoinbase zavírají své účty: Důvodem je akvizice společnosti Neutrino

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu kryptoportal.sk

Zdroj: cointelegraph.com