Rozšíření pro webové prohlížeče, známé také jako pluginy či extensions, poskytují nespočet možností, jak si přizpůsobit svůj prohlížeč jedním kliknutím. Uživatelé mají na výběr širokou paletu od překladu stránek do zvoleného jazyka, blokování reklam a pop-up oken až po pluginy týkající se kryptoměn.

Ať už využíváte Chrome, Brave, Firefox, Safari či Operu, k dispozici máte několik zajímavých řešení zaměřených na zvýšení soukromí a bezpečnosti, monitorování tržních cen nebo umožňování plateb prostřednictvím kryptoměn přímo v rozhraní vašeho webového prohlížeče. V tomto článku vám představíme osm zajímavých pluginů, které můžete ve spojitosti s kryptoměnami využívat a usnadnit si tak vaši práci. A na závěr máme připravený jeden bonusový plugin pro majitele hardwarové peněženky Trezor.

Ochrana osobních údajů

Úkolem pluginů je přinést uživateli zvýšený komfort. Mějte však na paměti, že jejich instalací přidáváte do svého prohlížeče kód třetí strany. I když se stránky poskytující rozšíření, jako například Chrome Web Store, snaží kontrolovat všechny pluginy, vždy je dobré zkontrolovat hodnocení uživatelů a počet jejich instalací. Pokud se rozhodnete přidat rozšíření, jehož autenticita je neověřená, buďte velmi opatrní. Případně se tomuto řešení raději vyhněte a sáhněte po vhodné alternativě.

Základním typem pluginů, které byste rozhodně měli používat, jsou moduly zvyšující soukromí. Mezi nejpopulárnější patří Adblock a Privacy Badger, který blokuje nepovolené sledování vaší aktivity. V neposlední řadě i plugin I Do not Care About Cookies, který blokuje vyskakující okna týkající se cookies (link ke stažení  zde). Pro všechny zmíněné moduly existuje velké množství alternativ. Výběrem těchto tří však rozhodně neuděláte krok vedle.

TOP aplikace pro kryptoinvestora na rok 2019

Kryptopeněženky přímo v prohlížeči

Chcete-li vedle surfování na internetu přijímat či odesílat kryptoměny, podepisovat transakce nebo mít přístup k decentralizovaným aplikacím, budete potřebovat rozšíření, které změní váš webový prohlížeč na kryptoměnovou peněženku. Mezi populární řešení patří Metamask. Tento plugin dostupný pro Chrome, Firefox, Operu a Brave podporuje odesílání a přijímání Etheru (ETH) a ERC-20 tokenů. Zároveň umožňuje i interakci s decentralizovanými burzami Ethfinex Trustless IDEX. Webová peněženka je přitom kompatibilní s platformami Decentraland, Augur, Veil a Guesser.

Vlastníci Bitcoinu Cash mají k dispozici rozšíření Badger (link ke stažení zde), díky kterému mohou přijímat a odesílat BCH i SLP tokeny (Simple Ledger Protocol) fungující na protokolu Bitcoin Cash. Součástí je i možnost přístupu k decentralizovaným aplikacím fungujícím v této síti.

V případě, že jste fanouškem Bitcoinu, by vás mohl oslovit plugin Tippin (dostupný na tomto odkazu). Díky němu, vašemu Twitter účtu a využití Lightning Network už nic nestojí v cestě. Takto můžete odesílat a přijímat BTC téměř okamžitě.

Pluginy na sledování vašeho portfolia

V případě, že chcete sledovat aktuální cenu vámi preferovaných digitálních aktiv a nechcete kvůli tomu pokaždé spouštět aplikaci v mobilním zařízení, můžete sáhnout po řešení, které přináší plugin Bitcoin Tab. Toto rozšíření dostupné pro prohlížeč Chrome čerpá ceny v reálném čase přímo od společnosti Blockmodo. Zároveň vám nic neuteče, protože zmíněný plugin monitoruje i všechny důležité novinky v oblasti kryptoměn a technologie blockchain.

Pokud jste zarytým fanouškem stránky Coinmarketcap.com, můžete sáhnout po rozšíření CoinMarketCap Price Ticker (dostupné zde). To je však momentálně teprve v beta verzi. Z designového hlediska vás může zaujmout minimalisticky řešený plugin Cryptex (link zde), nebo obdobně graficky pěkně zpracovaný Crypto  Price Tracker (k dispozici zde).

Bonus: Trezor Password Manager

Možná jste už otráveni z věčného zadávání přihlašovacího jména a hesla do množství služeb, které používáte. Jasně, nedá se tomu vyhnout, ale můžete si svůj život značně usnadnit. To vše při zachování pohodlí a hlavně ověřené bezpečnosti hardwarové peněženky Trezor.

Rozhraní Trezor Password Manager

Trezor dokáže mnohem víc než jen uchovávat vaše kryptoměny. Dobrým příkladem je právě bezpečné ukládání hesel. Produkt ve formě Chrome pluginu nese jméno  Trezor Password ManagerO veškerou bezpečnost se stará samotné zařízení Trezor, takže jej musíte mít vždy připojeno. V rozhraní si jednoduše můžete přidat nejpoužívanější služby, do kterých se často přihlašujete, a o vše ostatní se postará zařízení. Více se dozvíte na webové stránce produktu.

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu kryptoportal.sk

Zdroj: news.bitcoin.com