V současné době je krypto trh každodenně zaplavený novými projekty a ICO, z nichž je velká část podvod, v lepším případě pouze velmi nepromyšlený a nepřipravený koncept. Dnes se podíváme na český projekt Signals, který umožňuje pro kohokoli možnost vytvořit plně automatizovaného trading robota bez předešlých technických znalostí.

Signals Platforma

Primární myšlenkou projektu Signals je zjednodušení procesu vývoje a využití trading robota. Pomocí zmiňované platformy bude možné i pro běžného uživatele vytvořit si účinného robota, který bude obchodovat samostatně a bez zásahu z venku.

Proces vývoje robota se skládá z několika kroků:

  1. Data Marketplace – zde si uživatel může vybrat libovolná data a soubory dat, které budou dostupné ze zdrojů jako Facebook, Twitter a různé jiné krypto stránky a média
  2. Indicators Marketplace – v rámci tohoto kroku si uživatel vybere z velkého množství indikátorů
  3. Strategies Marketplace – při posledním výběru je nutné zvolit si tu správnou strategii
  4. Signals Strategy Builder – uživatelsky přístupný nástroj, pomocí kterého se vybrané údaje, indikátory a strategie kombinují, nastavují, zpětně testují a vylaďují pro co nejlepší možný výsledek

Robot bude propojen s vaším účtem na krypto burze a bude obchodovat za Vás. V případě vhodné příležitosti na nákup nebo prodej je možné nastavení upozornění, kdy robot neudělá automaticky obchod, ale odešle upozornění na mobilní telefon.

Jakou roli hraje SGN token?

Tento ERC-20 token slouží jako platidlo v celém systému. Je možné jím platit za soubory dat, anebo za vytvořené indikátory a strategie.

Výhody a nevýhody

Mezi kladné stránky projektu určitě patří  zkušený tým, platforma dostupná i pro lidi, kteří nemají zkušenosti s programováním, velmi srozumitelně a jasně formulovaný whitepaper a rovněž roadmap, rozumný hardcap s přesně definovaným využitím tokenů, více než 19,000 registrovaných uživatelů, pravidelný newsletter. Za zmínku stojí i graficky dokonale zpracované uživatelské rozhraní.

K záporným stránkám třeba určitě zařadit fakt, že toto  není nová myšlenka, tím pádem existuje několik konkurentů. Úspěšnost projektu bude záviset na schopnosti překonat konkurenci a přilákat velké množství developerů a obchodníků, ale také od dodržování stanovených cílů a termínů roadmapy.

Závěr

Toto ICO nabízí zajímavou možnost vytvořit si svého vlastního trading robota, pomocí kterého můžeme vydělávat automatizovaným obchodováním na burze, ale i jeho prodejem strategií jiným uživatelům. V současnosti se však otevírá i zajímavá možnost v podobě nákupu SGN tokenů. Cena 1 SGN v ICO byla $0.36 . Aktuálně se obchoduje na burzách Qryptos a IDEX za cca $0.013313, což je více než 96% propad oproti ICO a s kapitalizací $1.13 mil. (831. místo na Coinmarketcap) je to zajímavá příležitost k nákupu. Avšak jako mnohé jiné ICO, i Signals čeká ještě dlouhá cesta k plně funkční a používané platformě.

Zdroj: signals.network