Dne 31. října 2018 bude Bitcoin  whitepaper slavit desáté výročí svého zveřejněníUmělci z celého světa oslaví tuto událost svou účastí na exhibici ve Francii.

Spojení Bitcoinu a umění v Paříži

Veřejná umělecká exhibice „Bitcoin Art (r)evolution“ začala v Paříži 28. září a potrvá až do 5. října. Paříž je znám také jako město umění a je domovem světově nejrenomovanějších muzeí a galerií.

Organizátorem výstavy je francouzský umělec Pascal Boyart, který jako umělec a fanoušek kryptoměn prosazuje iniciativu  „Crypto Art“. Tato iniciativa slučuje svět umění a svět kryptoměn dohromady. Exhibice je navržena tak, aby na různých příkladech ukázala potenciál kryptoměn, a to přes symboly, jejichž prostřednictvím ilustruje reálné případy jejich využití.

Lov na Bitcoiny ukryté v uměleckých dílech

Pro návštěvníky exhibice bude hlavním bodem programu lov pokladu, tedy odhalení Bitcoinů (BTC), které jsou ukryty v uměleckých dílech. Mezinárodní umělci, jako Andy Bauch, Coin Artist, Josephine Bellini a mnozí další, očekávají, že jejich vystavené díla pomohou překonat propast mezi uměním a kryptoměnami. Umělecká díla, která jsou na prodej, se dají koupit za BTC, Litecoin (LTC),  Monero (XMR) nebo Ethereum (ETH).

Certifikáty pravosti budou předány všem kupcům uměleckých děl a budou  registrovány na Bitcoin blockchain síti. Cílem je demonstrovat, jak neměnná charakteristika blockchainu může pomoci v boji proti padělání, obzvláště proti padělání uměleckých děl, z důvodu čehož umělecký průmysl ztrácí ročně miliony dolarů.

Lorenzo Sconci, majitel dubajské Sconci Art Gallery a výkonný ředitel krypto startupu ArtWallet, který je novým blockchain ekosystémem na zaznamenávání původních dat uměleckých děl na blockchainu, vyjádřil své myšlenky na kryptoměnovou výstavu a hnutí Crypto Art:

„Bitcoin a blockchain byli bez pochybně největší revolucí za posledních 10 let. Vzhledem k tomu, že revoluce vždy formovaly umělecký výraz, není pochyb, že krypto to udělá stejně.

Exhibice je skvělou iniciativou – pokud by nebylo umění a jeho různých forem, neměli bychom vědomosti, které nyní o historii máme. Tato exhibice bude základem v „CryptoArt“ hnutí, bude ukazovat začátek toho, jak umělci žili, interpretovali a syntetizovali nadcházející revoluci.“

Bitcoin je zde již 10 let!

Odkdy byl Bitcoin představen světu, uběhlo už téměř 10 let. My jsme však stále jen na začátku toho, co blockchain a kryptoměny mohou světu nabídnout. Integrace kryptoměn je bezpochyby benefitem i pro umělecký průmysl. Umělecké odvětví totiž zůstalo během několika staletí ve velké míře stagnující ve svých procesech a normách.

V dalším desetiletí budeme vidět jak se umělecký průmysl posouvá směrem k decentralizaci, protože zprostředkovatelé mezi umělci a jejich fanoušky, kteří chtějí nakupovat umělecká díla, pomalu ztrácejí význam. To vše bude pravděpodobně podněcováno přicházejícím hnutím „Crypto Art“.

Zdroj: ccn.com