Nedávno jsme Vás v našem článku informovali o osmi nejzajímavějších transakcích týkajících se lídra kryptoměn – Bitcoinu. Turbulentní trh s digitálními aktivy však přináší zajímavé převody téměř denně. Takové se uskutečnily i v úterý 27.11, tentokrát však byla v hlavní roli tržní dvojka – XRP. Konkrétně se jedná o tři obrovské převody odeslané na identickou adresu, přičemž jejich součet byl 2,6 miliardy XRP (přibližně $1 miliarda).

Tři transakce se stejným příjemcem

Podle účtu XRPL Monitor, který je dostupný na Twitteru, se všechny tři transakce odehrály toto úterý jen během několika minut. První z nich byla zprocesována ve 12:11, přičemž její hodnota byla 850 milionů XRP. O čtyři minuty později ji následoval převod 750 milionů XRP a poslední transakcí odesílatel převedl astronomických 999 milionů XRP.

Společným jmenovatelem všech tří transakcí je jeden příjemce. Konkrétně jde o majitele adresy: rKveEyR1SrkWbJX214xcfH43ZsoGMb3Pev.

Všechny tři převody si můžete prohlédnout v přiložených odkazech z Twitter účtu XRPL Monitor níže:

Za zmínku také stojí poplatek, který majitel uhradil. XRP je známý svými téměř instantními převody a především zanedbatelnými poplatky. Všechny tři transakce tak stály odesílatele méně než jeden cent.

V porovnání s rychlostí a poplatky, respektive obstrukcemi při převodech fiat měn využitím klasických bankovních institucí, je to těžko pochopitelný fakt. Samozřejmě, v pozitivním slova smyslu.

Kdo stojí za převody XRP?

Taková neobvyklá situace s velkým množstvím XRP pouze ve třech transakcích samozřejmě vyvolala v rámci komunity diskusi. Podle některých se jedná o  přesunutí aktiv z kryptoměnových burz do takzvané cold storage wallet. Jde o formu offline peněženky, která, jak již název napovídá, není připojena na internet. Tím se do značné míry zvyšuje její bezpečnost vůči hackerům. Mezi základní typy offline peněženek můžeme řadit papírové (paper wallets) a hardwarové peněženky  (HW wallets).

I když je na základě dostupných informací obtížné vynést jakékoli závěry, většina diskutujících se přiklání k výše zmíněné teorii týkající se některé burzy. Vyskytují se však i názory, že zmíněné transakce jsou nákupem XRP a v jejich pozadí stojí nějaký velký institucionální investor.

Zda jde o zbožné přání držitelů této kryptoměny, od níž očekávají následný růst, se pravděpodobně nedozvíme. Poslední skupina je přesvědčena, že za přesunem může stát samotná společnost Ripple, která je mohla použít jako zdroj financování některého ze svých aktuálních projektů.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: 

Vyhrává Ripple kryptoměnové závody o adopci?

Tržní dvojka si pevně drží svou pozici

Ať už je kterákoliv z výše uvedených alternativ správná, nic to nemění na faktu, že XRP se na pozici tržní dvojky zdomácněl. I přes 3% ztrátu vůči ETH za poslední týden nic nenasvědčuje tomu, že by se Ethereum mělo vrátit na druhé místo za Bitcoin.

Implementace Constantinople updatu, který má přinést nižší poplatky, optimalizaci a celkově zvýšit efektivitu sítě, je stále nejasná. Naproti tomu Ripple jako tvůrce XRP nezahálí a navazuje nová partnerství s finančními společnostmi, kterým nabízí řešení pro rychlé a levné přeshraniční platby.

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu kryptoportal.sk

Zdroj: coinspeaker.com