Umělec Andy Bauch vystavuje a prodává abstraktní obrazy z lega se skrytými privátními klíči k peněženkám, ve kterých se nacházejí kryptoměny s celkovou hodnotou až $ 9000. Dosud se však nikomu nepodařilo klíč rozluštit. 

Skryté privátní klíče v obrazech

Nákup tohoto uměleckého díla ještě neznamená, že vlastníte privátní klíč, protože kdokoli, kdo před vámi najde kód, bude moci připsat nalezené prostředky sobě. Avšak Bauch pro Gizmodo řekl, že dá kupujícím jakéhokoliv obrazu malou nápovědu.

Ukázka Lego obrazů skrývajících privátní klíče

Expozice, která byla vystavena v prostorách Castelli Art Space v Los Angeles ve dnech 23. – 25. března, obsahovala i živé aktualizace cen kryptoměn skrývajících se za každým privátním klíčem.

Zatím se zdá, že ve všech peněženkách je stále prvotní množství  kryptoměn, což znamená, že se ještě nikomu nepodařilo rozluštit  některý z kódů nebo případný řešitel prostředky nepřesunul. Každý obraz je v prodeji v rozmezí od $ 1,500 do $ 4,800, přičemž cena neodpovídá hodnotě aktuálního stavu soukromého klíče.

Bauch začal v roce 2016 nakupovat různé kryptoměny včetně BTC a LTC. Potom použil své privátní klíče k vytvoření abstraktního vzoru algoritmem, který umožnil estetické změny tak,  aby se zachoval platný privátní klíč.

Podle Bauch se jeho práce často pokouší překlenout mezeru, která často existuje mezi novou technologií a lidstvem.

Daniel Zhai, výkonný ředitel platformy INK tvrdí, že blockchain by mohl pomoci umělcům při uplatňování vlastnických práv k jejich projektům. Zhai v prosinci minulého roku diskutoval i o možnosti, že jeho platforma založená právě na blockchainu pomůže umělcům tokenizovat své projekty a nabídnout prostor pro crowdfunding a jiné umělecké vize.

Zdroj: cointelegraph.com