Společnost Revolut, poskytovatel mobilní finanční aplikace, která nabízí také nákup kryptoměn, získala bankovní licenci od Evropské centrální banky.

Firma ve čtvrtek oznámila, že jí nová licence umožní nabídnout uživatelům účet pro správu všech svých financí z jediného místa prostřednictvím své nadcházející bankovní společnosti Revolut Bank.

Spuštění bankovních služeb

Tato vize je však ještě trochu daleko. Firma uvedla, že musí nejprve vybudovat a otestovat funkce, které mají být nabízeny, a taky musí v nadcházejících měsících pracovat s regulačními orgány. Služby povolené novou licencí budou v příštím roce testovány v Litvě a později v roce 2019 se rozšíří na další evropské trhy.

ČTĚTE TAKÉ:

Virtuální aktiva mohou být využívána k platbám, říká mezinárodní orgán dohledu

Pokud vše proběhne v pořádku, banka plánuje spustit plnohodnotné běžné účty, kontokorentní úvěry, osobní půjčky, inkaso, interní platební procesor a další tradiční bankovní služby. Vklady na běžný účet do 100,000 eur (cca $113,000) by byly také chráněny v rámci evropského systému pojištění vkladů, tvrdí firma.

Společnosti se daří na výbornou

Společnost Revolut, která byla založena v roce 2015, zahájila v červenci loňského roku službu pro obchodování s Bitcoinem poté, co získala 66 milionů dolarů v rámci kola financování série B.

Později v prosinci přidala také podporu pro Litecoin a Ethereum a v květnu tohoto roku ještě XRP a Bitcoin Cash. Firma současně podporuje 5 kryptoměn a 25 fiat měn.

ČTĚTE TAKÉ:

Služba Revolut přidá do svého portfolia Ripple

Revolut se může pochlubit významnými investory jako např. Index Ventures (ručitel kryptostartupů BitPay a Xapo), Balderton Capital nebo Ribbit Capital.

Zdroj: coindesk.com