Trend klesání cen kryptoměn, který zažíváme již více než rok, neprojevuje žádné známky obratu. Kryptoměny na celém světě, včetně Bitcoinu (BTC), se pohybují kolem své nejnižší úrovně za poslední měsíce, zatímco některé dokonce klesají na nová minima.

Kromě drasticky nízké ceny se i celková volatilita trhu nachází na bodu mrazu. Zpráva zveřejněná firmou Diar, zabývající se výzkumem kryptoměn a blockchainu, odhaluje, že v současnosti je velmi málo zájmu o kryptoměny, protože obchodování s nimi dosahuje nová minima, která nebyla zaznamenána od roku 2017.

Co se stane s mými Bitcoiny, když zemřu?

Vícero kryptoburz zažívá nízký objem obchodování

Výzkumníci z Diar také poznamenali, že nízkým objemem netrpí jen menší burzy. Největší burzy také zaznamenávají nové nejnižší hodnoty.

Binancenejvětší kryptoburza na světě, podle denního objemu obchodování zažívá v současnosti nejhorší období. Její objem obchodování ve srovnání s prosincem 2018 zaznamenal pokles o více než 40 %.

Měsíční objemy transakcí na burze Binance.

Coinbase, další přední burza, která je často považována za nejpopulárnější kryptoburzu v Severní Americe, zažívá nejnižší objem na trhu BTC/USD (okolo $1 miliardy měsíčně), který nebyl zaznamenán od května 2017.

Měsíční objemy transakcí na burze Coinbase.

Dokonce i prominentní čínská kryptoburza OKEx, která zažívala růst objemu od roku 2018, narazila na recesi. V prosinci 2018 burza dosáhla rekordní výše s měsíčním objemem obchodů ve výši $5.5 miliardy. Od té doby zaznamenává objem pod $4 miliardami.

Měsíční objemy transakcí na burze OKEx.

Navzdory nízkému objemu obchodování nemá Binance obavy

Jak jsme nedávno informovali, generální ředitel společnosti Binance  Changpeng Zhao uvedl, že společnost nemá obavy z nízkého objemu obchodování, protože je stále daleko nad úrovní z před 2 nebo 3 let. Zhao dále uvedl, že rok 2018 byl rokem budování a příprav na to, co přijde.

Poté, co v listopadu 2018 přednesl Zhao tato prohlášení, burza Binance spustila sérii nových produktů. Nejnovějším vývojem je jejich partnerství se společností  Simplex, které umožňuje zákazníkům nakupovat různé kryptoměny s debetními a kreditními kartami.

Závěrečné myšlenky

Přestože trh s kryptoměnami je v obrovském propadu a v poslední době projevil pouze málo známek ozdravení, průmysl se jako celek nadále budoval a zlepšoval. Skutečnost, že burzy zaznamenávají velmi nízké objemy obchodů a zájem uživatelů, může znamenat, že se brzy dostaneme na tržní dno.

Myslíte si, že jsme blízko k tržnímu dnu? Zažijí burzy s kryptoměnami brzy nárůst objemu? Podělte se s námi o Váš názor níže v komentářích.

CEO Binance Changpeng Zhao: Kryptomarket ještě zažije tisícinásobný nárůst!

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu kryptoportal.sk