Kryptoměnový trh se probouzí a ve vzduchu je, po dlouhých 15 měsících plných útrap, cítit naděje. Mohlo by to znamenat konec kryptozimy? V posledních dnech jsme byli svědky pozoruhodného nárůstu objemu obchodování a cena Bitcoinu se stabilně drží nad úrovní $4,000.

Starbucks chce zavést do konce roku platby Bitcoinem

Denní objem obchodování s Bitcoinem (BTC) vykazuje stabilní a udržitelný růst. V současnosti je jeho objem $9.5 až $10.5 miliard, což je téměř o 150 % víc než v říjnu 2018. Takové vysoké hodnoty nebyly zaznamenány od ledna tohoto roku.

Jak poznamenal Kevin Rooke  na Twitteru, pouhých 9 dní z posledních 12 měsíců měl BTC objem obchodování vyšší než $10 miliard. Z těchto 9 dní bylo pět v březnu, a to máme z něj ještě třetinu před sebou. Dá se tedy usoudit, že pokud jde o objem obchodování, věci nabírají na síle.

V současnosti se cena bitcoinu drží stabilně na úrovni kolem $4,000. Za posledních pár dní dosáhla až na úroveň $4,077. A dnes ráno opět testovala úroveň $4,000, kde BTC našel úroveň podpory, ale je stále dost slabá.

Posiluje Bitcoin svou pozici na trhu po minuloměsíčních překvapivých ziscích a předznamenává zvýšený objem obchodování další růst ceny? Bylo by to v rozporu s přesvědčením mnoha nadšenců, kteří předvídají další pády.

Bude líp?

Samozřejmě, zatím cena nevzrostla dost na to, abychom začali slavit. Avšak zisky, které Bitcoin dosáhl, nejsou zanedbatelné. Rostoucí denní objem a cena jsou však pouze součástí mozaiky. V současnosti je nejdůležitějším faktorem pro BTC masová adopce.

Je zvýšený objem na trhu znamením lepších časů? Podělte se s námi o váš názor v komentářích.

Co pomůže Bitcoinu nastartovat jeho rostoucí trend?

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu kryptoportal.sk

Zdroj: bitcoinist.com