Na kryptoměnovém trhu momentálně zažíváme stagnující období. Ceny se hýbou jen minimálně. V uplynulých několika dnech klesl denní obchodovaný objem Bitcoinu o více než 23 % na svou nejnižší úroveň v roce 2018.

Edward Morra, respektovaný technický analytik v kryptoodvětví, řekl: Jde o nejnižší zaznamenaný denní obchodní objem za více než rok. Tento objem je výrazně nižší dokonce i při srovnání s obdobnými malými objemy v minulosti“.

Podle údajů z CoinMarketCap poklesl objem Bitcoinu o 23 % z $4.2 miliardy na $3.2 miliardy. V případě CoinCap.io, oficiálního poskytovatele dat pro směnárnu ShapeShift, který odfiltroval burzy s podezřením na umělé nafukování jejich denního objemu, klesl objem Bitcoinu z $2.6 miliardy na $2 miliardy, což představuje stejné procento jako v případě dat z CoinMarketCapu.

Proč se tento objem snižuje?

Denní obchodovaný objem Bitcoinu výrazně klesl zejména během tohoto týdne. Investoři ani tradeři si nejsou jisti směrováním vývoje ceny BTC. Spekuluje se s možností poklesu pod úroveň supportu ve výši $6,000 anebo s vymaněním se z úrovně rezistence na úrovni $6,800.

Nízký objem tak naznačuje vyčkávání investorů na to, co se stane. Je to už přes měsíc, kdy jsme s cenou BTC spadli pod hladinu $6,800. Od té doby se pohybujeme v rozmezí $6,100 až $6,800. Zmíněnou rezistenci se vícekrát nepodařilo překonat. Pozitivní ale je, že jsme nespadli pod $6,100.

Cenový pohyb BTC v rozmezí $6,100 a $6,800.

Je možné, že od 5. září, kdy BTC klesl v průběhu jednoho dne o více než $1,000, se trh stále potřebuje zotavit. Nebo se jen investorům nechce momentálně vstupovat do tohoto nejistého trhu, kteří mnozí popisují jako ticho před bouří

Vstoupit do krátkých či dlouhých pozic, nebo ne?

Vstup do krátkých nebo dlouhých pozic na jakékoli z velkých kryptoměn při současném stavu trhu může být hra vabank. Vysoké riziko a nízké výnosy. Vypadá to tak, že si to investoři uvědomují a odráží to i zmíněný pokles aktivity na trhu. Obchodníci pouze pozorují trh a čekají, jestli něco iniciuje větší pohyb.

Další možný scénář poklesu BTC objemu může být snížení tržní intenzity, stejně jako nástup únavy prodávajících. Medvědi na trhu se dlouho snažili dostat Bitcoin pod úroveň $6,000, naproti tomu býci nad úroveň $7,000. Oba tábory opakovaně neuspěly, a tak potřebují dočerpat síly a finance.

Příliv pozitivního vývoje a zpráv v kryptosektoru, včetně vstupu CitigroupMorgan StanleyGoldman SachsTD Ameritrade či Univerzity Yale na trh s kryptoměnami, nahrává do karet býkům.

Navzdory pozitivním zprávám kryptoměnový trh tento týden stagnuje

Investoři upřeně hledí na level $6,800

Zatímco Bitcoin nevyjde z důležité úrovně odporu, kterou je $6,800, je nepravděpodobné, že by dominantní měna zaznamenala jakýkoliv smysluplný nárůst svého objemu i ceny.

Mike Novogratz, který se vyjádřil, že Bitcoin pravděpodobně před koncem roku 2018 pravděpodobně překročí $10,000, uvedl:

„$6,850 je úroveň, která je důležitá pro BTC. Pokud ji pokoříme, uvidíme skutečný nárůst.

Historicky, před velkou krátkodobou rally měl BTC tendenci vykazovat pokles objemu. Například 18. července zaznamenal BTC prudký nárůst, když narostl během několika hodin z $6,500 na $7,500 a později nad $8,000. Objem před touto rally byl stejně žalostně nízký.

Možnost, že Bitcoin opět zažije náhlý nárůst objemu a hodnoty, nelze popřít vzhledem na předchozí explozivní nárůsty nejen během tohoto roku. Pokud v následujících dnech trh neuvidí všeobecné zvýšení aktivity, je pravděpodobné, že bude i nadále vykazovat stabilitu kolem ceny $6,500.

Toto období radíme využít studiem projektů, které Vás zajímají, či zhodnocením svého portfolia a investiční strategie. Právě tohle je období na to jako stvořené.

Zdroj: cryptoslate.com