Společnost Crypto Facilities, kterou nedávno koupila americká kryptoburza Kraken, zobchodovala téměř $1 miliardu v rámci futures kontraktů. Podle produktového ředitele této společnosti Sui Chunga obchodování s futures vzrostlo o více než 500 %.

Vzděláváme se: Jak kryptoměny používají kryptografii

Akvizice Crypto Facilities v hodnotě $100 milionů

Přední americká kryptoburza Kraken, která na trhu působí již od roku 2011, získala minulý měsíc akvizicí poskytovatele futures kontraktů. Díky této koupi, která byla ohodnocena na $100 milionů, začala burza nabízet svým klientům i tuto formu investování do kryptoměn.

Ve spojení se značnou klientskou základnou Krakenu se zvýšil zájem o futures kontrakty, přičemž jejich objem se přiblížil za uplynulý měsíc až k hranici $1 miliardy. Klienti mohli přitom na investování využít pět předních kryptoměn (tokenů). Konkrétně jsou v nabídce: Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), Bitcoin Cash (BCH) a XRP.

Možnosti futures kontraktů na Krakenu. Zdroj: kraken.com

Chung ve svém vyjádření připustil, že právě akvizice Crypto Facilities Krakenem sehrála klíčovou roli pro dosažení tohoto úspěchu:

„Jsem přesvědčen, že podpora od velké americké kryptoburzy značně pomohla rozšířit náš produkt mezi velké množství zákazníků. Značka Kraken má nepochybně svoji váhu a renomé. Svou roli sehrál i fakt, že futures kontrakty nabízíme až pro pět hlavních kryptoměn.“

Prudký růst zájmu o futures kontrakty altcoinů

Chung zároveň prozradil i způsob, jakým vyčíslili 500% nárůst v objemech obchodování. Crypto Facilities měří zmíněné objemy v 5denních cyklech, přičemž ty, které následovaly po akvizici jejich společnosti Kraken (4. únor 2019), dosáhly hodnoty obchodu vyšší o zmíněných 500 %. Některé altcoiny zaznamenaly přitom ještě vyšší čísla. V souvislosti s tím Chung uvádí:

„Kromě Bitcoinu a Etheru je jednou ze silných stránek společnosti Kraken i podpora a dostatečná likvidita pro Bitcoin Cash a Litecoin. Když se podívám na čísla před akvizicí a po ní, vidím, že některé futures kontrakty pro altcoiny dosáhly až 1,000% nárůst.“

Je tedy zřejmé, že právě zaměření se také na tyto dvě kryptoměny a otevření futures kontraktů pro ně dokázalo přitáhnout pozornost několika investorů hledajících futures kontrakty nejen pro Bitcoin.

Počet nových registrací vzrostl na Krakenu o 400 %

Ruku v ruce s narůstajícím objemem se Kraken může pochlubit také zvýšeným počtem registrací nových klientů na své platformě. Burza uvádí, že ve srovnání s předchozím měsícem otevřela o 400 % více účtů.

Žádný z nových zákazníků však nebyl ze Spojených států, neboť podle představitelů Crypto Facilities nařízení od americké Komoditní komise pro obchodování s futures neumožňuje americkým občanům využívat takovou formu investování. Nárůst nových registrací na Krakenu tak mají na svědomí klienti pocházející především z  Asie Evropy.

Instituce kryptoměnám stále věří! Grayscale vlastní 1 % všech Bitcoinů

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu kryptoportal.sk

Zdroj: coinspeaker.com