Mnoho investorů, včetně velkých jmen jako je Tom Lee z Fundstratu, doufá, že v příštích měsících se kryptoměnový trh přemostí do období prudkého růstu. Už teď Bitcoin (BTC) testuje hranici $5,000, kterou pokud úspěšně zdolá, pravděpodobně půjde na $6,000. A pokud překoná i tuto hranici, může nastat skutečně rychlý růst. Je nyní poslední šance koupit si jeden celý Bitcoin?

V Praze zaplatíte Bitcoinem na více než 150 místech

Vzhledem k tomu, že kryptoměnový trh opět ožívá, nasvědčuje tomu i zvýšený počet transakcí a poptávka po BTC, velká část investorů si myslí, že právě teď je správný čas vstoupit na trh s kryptoměnami. Tento názor sdílejí i někteří přední analytici a experti, například Josh Rager, kryptoměnový obchodník a poradce ve firmách TokenBacon a BlackWave.

Samozřejmě není zaručeno, že konkrétní kryptoměna neztroskotá a nedostane se do klubu kryptoměn, které budou z nejbližšího růstu trhu profitovat. Můžeme však celkem sebevědomě říci, že Bitcoin jako nejsilnější kryptoměna do tohoto klubu určitě patřit bude. S předešlým poměrně rychlým růstem ze $4,000 na téměř $5,000 je jen otázkou času, kdy BTC dodá investorům dostatek sebevědomí, aby je dostal do nákupního šílenství. Když se tak stane, BTC bude na ceně rychle růst.

Na druhou stranu může být rychlý růst pro průměrného investora, který čeká na bezpečnou situaci, poměrně nepříznivý. Jako příklad uvedeme rok 2017, kdy BTC stoupal na hranici $8,800, kterou když překonal, doslova raketově vystřelil až na $20,000. Velká část investorů se tehdy vzpamatovala příliš pozdě a Bitcoin za $10,000 až $20,000 již byla prostě příliš velká investice na to, aby si pořídili 1 celý BTC.

V roce 2017 BTC po překonání hranice $8,800 doslova raketově vystřelil na nová maxima

Poslední šance levně nakupovat?

V současnosti stojí 1 BTC přibližně $5,000 (v době psaní článku), což je pro mnohé kryptonadšence relativně dostupná či přijatelná částka na nákup. Samozřejmě, že každý potenciální investor by měl přistupovat na trh s extrémní opatrností a neinvestovat více, než si může dovolit ztratit. Avšak mnoho analytiků se domnívá, že nyní je poslední šance nakoupit BTC za relativně výhodnou a dostupnou cenu. Poté, jak se trh přehoupne do prudkého růstu, BTC může opět vyšplhat na $20,000. Někteří analytici a kryptofanoušci předpokládají mnohem větší, přímo astronomické hodnoty jako $100,000 či dokonce $250,000. Zda se to opravdu může stát, je na osobním úsudku. Klíčem je investovat rozumnou částku.

Kdy tento prudký růst trhu nastane, nemůže nikdo s jistotou říci. Tom Lee si však myslí, že do 6 měsíců by mohl kryptoměnový trh začít trhat nové rekordy. A když se to stane, koupit 1 celý BTC bude mnohem dražší.

Článek vyjadřuje názor autora a neslouží jako finanční poradenství. Neinvestujte více, než si můžete dovolit ztratit.

Proč někteří lidé stále nechápou kryptoměny?

Webový prohlížeč Brave začal vyplácet za zhlédnutí reklam první BAT

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu kryptoportal.sk