Aktuality, Mining

Nový software na těžbu kryptoměn maximalizuje výkonnost a ziskovost

V současnosti muselo mnoho společností provozujících těžbu kryptoměn opustit  odvětví kvůli dlouhodobě nepříznivému vývoji na trhu. O to atraktivnější je proto nový projekt Cudo Miner. Tento nováček v technologickém průmyslu mění pravidla hry v odvětví díky vysoce účinnému softwaru, který optimalizuje hashrate, a tak zvyšuje celkovou ziskovost. 

Produkt od Cudo je jedinečný, protože byl navržen pro pokročilé uživatele příkazového řádku, jakož i pro nováčky, kteří na těžbu kryptoměn používají grafické rozhraní. Software může být jednoduše nainstalován do Vašeho laptopu a využívat tak rezervní napájení, přičemž jej mohou používat i těžaři s obrovskými soupravami na těžení.

Software Cudo Miner je prvním softwarem na těžbu kryptoměn, který svým uživatelům umožňuje optimalizaci přesně podle mining algoritmu či dokonce přetaktování jednotky grafického procesoru (GPU) přímo z aplikace. Obyčejně těžaři používají separátní skripty na optimalizaci jejich výkonu podle toho, jakou kryptoměnu právě těží. Rovněž je třeba používat nejrůznější programy a techniky k získání co nejvyššího výkonu samotného hardwaru.

Na základě webové stránky Cudo Miner budou těžaři používáním softwaru těžit kryptoměny, které jsou pro ně nejziskovější, a to monitorováním relativní těžební náročnosti a tržní ceny v reálném čase. Vybírat lze mezi devíti kryptoměnami a pěti různými těžebními algoritmy.

Cudo Miner nepřetržitě sleduje hodnotu a náročnost těžby kryptoměn, přičemž automaticky přepíná Vaše těžení tak, aby zajistil co nejvyšší ziskovost.

Těžení Etheru (ETH) již není ziskové, zájem o těžbu kryptoměn nadále klesá

Nedávno zveřejněná vestavěná funkce GPU přetaktování umožňuje uživatelům vylepšit rychlost a paměť GPU ze softwaru a také vybrat optimální konfiguraci hardwaru.

To znamená, že software neustále těží nejziskovější coin bez ztráty výkonu, jelikož Vaše grafické jednotky budou nastaveny na optimální konfigurace.

Rozhraní Cudo Miner. Zdroj: cryptoglobe.com

Těžíte, zatímco Váš PC vykonává i jiné úkoly

Zajímavé je, že Cudo Miner umožňuje uživatelům kontrolovat GPU a CPU (grafickou jednotku procesoru a hlavní procesor) současně s kryptoměnami, a zároveň jim umožňuje kontrolovat, kolik GPU/CPU zdrojů využívají, aby mohli dále provádět další úkoly, pokud nemají vyhrazené těžební zařízení.

Taková pomoc dává těžařům do rukou ještě větší kontrolu. Pokud je software nainstalován na přenosném počítači, existuje možnost automaticky pozastavit těžbu, pokud není zařízení připojeno k elektrické zásuvce. Nebo si mohou efektivně naplánovat těžení na dobu, kdy laptop nepoužívají.

Těžaři, kteří používají novou platformu Cudo Miner, si mohou vybrat, zda budou vyplaceni v Bitcoinu nebo v Ethereu, a nemusí si tak dělat starosti při těžení různých altcoinů. Algoritmus sám zjistí, co je výhodnější.

„Myšlenka Cudo Mineru se zrodila z frustrace a z touhy zjednodušit a udělat kryptomining výhodnější pro všechny. Úzce spolupracujeme s naší komunitou na vyvíjení softwaru a zabezpečili jsme tak, že bude Cudo Miner nejkonkurenceschopnější software na těžbu kryptoměn.“

Vyšší poplatky prý budou kompenzovány vyššími zisky

Software je zdarma ke stažení, ale podpůrný tým si účtuje 5% poplatek z výnosů těžařů, aby tak pokryl operační a vývojové náklady. 5% poplatek je zatím vyšší, než si účtuje většina těžebních společností. Cudo však věří, že jejich výhodnější software a bezproblémové spuštění vyšší poplatky více než jen vykompenzuje. Ve skutečnosti Cudo tvrdí, že jejich produkt je nejefektivnější software na trhu.

Rozhraní Cudo Miner. Zdroj: cryptoglobe.com

Plány do budoucna

Spuštění beta verze Cudo Miner se konalo před deseti týdny a od té doby software získal více než 10,000 uživatelů. Jeho zakladatelé Matt Hawkins a Duncan Cook objasnili, že do budoucna plánují vytvořit pro těžaře ještě jednodušší rozhraní.

Cudo Ventures prohlásili, že podle roadmap je Cudo Miner nastaven tak, aby umožnil distribuci výpočetní funkce, která umožní uživatelům pronájem jejich výpočetní síly klientům, v podstatě umožňující pronajmout si „superpočítač“. Tato funkce je naplánována na první kvartál roku 2019. Na rozdíl od jiných distribuovaných výpočetních projektů, jako jsou například Golem a iExec, Cudo je prvním projektem, který přitáhl obrovskou uživatelskou základnu.

Tým také plánuje vytvořit mobilní aplikaci, která umožní uživatelům vydělávat a monitorovat výkonnost jejich zařízení, i když jsou mimo PC.

Braiins OS: První operační systém pro těžební hardware!

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu kryptoportal.sk

Zdroj: cryptoglobe.com

1 Komentář

  1. Zdravím,
    poprosím vás o vyplnění krátkého dotazníku na téma Kryptoměny pro účely mé diplomové práce.
    Díky! 🙂
    https://www.survio.com/survey/d/Q7V1Q1G3O2J6L7B0J

Odpovědět

Téma od: Anders Norén