Americký technologický zpravodaj BGR přinesl zprávu o tom, že někdo ze Samsungu uveřejnil fotky nového modelu Samsung Galaxy S10, který je vybaven Bitcoinovou nativní peněženkou.

Nový model od Samsungu Galaxy S10 ještě nebyl odhalen veřejnosti, ale společnost ho už údajně poskytla obchodníkům a výrobcům příslušenství.

Bude nový Galaxy S10 obsahovat kryptopeněženku?

Podle uniklých obrázků, které zveřejnil Gregory Blake, má nový model Galaxy S10 integrovanou funkci s názvem „Samsung Blockchain KeyStore“.  Nový prototyp tak umožní jeho uživatelům mít plnou kontrolu nad jejich privátními klíči a kryptoměnovými prostředky.

Po ověření a povolení Blockchain KeyStore na zařízení mohou uživatelé začít posílat a přijímat kryptoměny pomocí nativní kryptopeněženky na jejich mobilním telefonu.

Screenshoty zveřejněné Blakem odhalily, že jedinou podporovanou kryptoměnou je zatím Ethereum. Možná je to proto, že jde stále jen o prototyp. Avšak jeden obrázek obsahuje grafický znak, který připomíná Bitcoin. Při spuštění Blockchain KeyStore bude tak pravděpodobně podporováno více kryptoměn.

Gregory Blake zveřejnil na sociální síti Twitter následující záběry:

Novinář z BGR Chris Smith rozebírá, zda je opravdu možné, že se jedná o příští telefon Galaxy S10:

„Víme, že jde o telefon Galaxy S10, protože v blízkosti pravého horního rohu je umístěna kamera. Selfie kamera na A8 je na levé straně. Také víme, že nejde o Galaxy S10+, protože ten je vybaven samostatným fotoaparátem. Je jasné, že nejde o verzi Lite, protože obrazovka má zakřivené okraje, ne ploché.“

CCN ještě 13. prosince 2018 oznámilo, že společnost Samsung plánuje integrovat kryptoměnovou peněženku typu cold storage do svého modelu S10. Oznámení přišlo poté, co společnost podala své obchodní známky pro Samsung blockchain. V té době výkonný redaktor společnosti SamMobile Adnan Farooqui potvrdil, že společnost vyvíjí cold storage kryptoměnovou peněženku a zamýšlí ji integrovat do Galaxy S10.

Cold storage peněženky jsou zpravidla bezpečnější než hot peněženky, protože nejsou online připojené na internet. Více si o cold a hot storage peněženkách můžete přečíst v našem článku:

Co je to a jak funguje kryptoměnová peněženka? (1. část)

Proč by měl Samsung integrovat do mobilu Bitcoinovou peněženku?

Samsung v červenci minulého roku uvedl, že nejbezpečnějším zařízením na kryptopeněženku je mobilní telefon. Prý je to díky přítomnosti Trusted Execution Environment (TEE, prostředí důvěryhodného provedení). Narozdíl od laptopů, PC a jiných druhů zařízení mají smartphony nativní prostředí, které funguje nezávisle na paměti a úložišti. Data uložená v systému TEE nemohou být změněna operačním systémem, čímž se zcela vyloučí možnost narušení bezpečnosti ovlivňující údaje uložené v důvěryhodném prostředí.

Používáním TEE na mobilním telefonu může kryptopeněženka fungovat mnohem bezpečněji a efektivněji než přenosné počítače a stolní počítače, které stále zůstávají populární platformou pro peněženky a burzy.

Senior IT konzultant a Samsung Insights přispěvatel Joel Snyder řekl:

„Právě díky tomuto mají smartphony výhodu nad laptopy a stolními počítači. Bez benefitu TEE by byly klíče zranitelnější. Existuje významná výstraha: naivní vývojář peněženky by se mohl rozhodnout jednoduše uložit klíče na normální interní ukládání telefonu. V takovém případě je to jen malá dodatečná ochrana při používání platformy smartphonu. Nebo samotná peněženka může být malware, v takovém případě je vše ztraceno.

No s pravou peněženkou využívající výhody TEE telefonu neexistuje místo, kde byste mohli bezpečněji uložit své peníze.“

Pokud oficiální model Galaxy S10 přijde s nativní Bitcoinovou a Ethereum peněženkou, může to představovat významnou hrozbu pro společnosti jako HTC a projekty, které pracují na blockchainových telefonech, které podporují výhradně kryptoměny.

Sirin Labs vydává svůj blockchainový smartphone FINNEY

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu kryptoportal.sk

Zdroj: ccn.com