Stellar (XLM) se rozhodl pro změnu loga své kryptoměny, aby ji tak udělal přitažlivější pro finanční společnosti. Zdá se, že známému znaku rakety odzvonilo. Mezitím devátá kryptoměna na trhu (podle tržní kapitalizace) Stellar zaznamenala za poslední týden mírný růst. Přišlo to v době, kdy se Nadace Stellar chystá vystoupit na blížící se Money 20/20 Asia konferenci v Singapuru, která proběhne 19. – 21. března 2019.

Nové logo pro Stellar (XLM)

Raketová loď společnosti Stellar opouští své místo a vyráží do vesmíru, Stellar se však zcela nevzdaluje od vesmírné tématiky. Nadace Stellar se rozhodla redesignovat své logo, aby tak oslovila více finančních institucí. Stellar tak vymění jeho typickou značku rakety, která dosud definovala tuto kryptoměnu.

Nové a staré logo kryptoměny Stellar (XLM). Zdroj: stellar.org

Podle oficiálního oznámení si společnost Stellar uvědomila, že kreslená raketa není zrovna reprezentativní logo pro používání v bankovním či finančním sektoru obecně. Společnost má velké plány do budoucna a na to potřebuje flexibilnější logo. Kurppa Hosk je designérská agentura, která navrhla nové logo. Stellar je otevřenou sítí pro různé uživatele, proto jejich nové logo muselo splňovat určité specifikace.

Stellar napsal na svém blogu:

„Logo by mělo mít neutrální použití. Samozřejmě by mělo vypadat dobře v každé velikosti. Jako ikona appky, znak měny na coinmarketcapu, tričku, billboardu. Logo by mělo být udomácněné v každém kontextu, ať už mediálním nebo přímo ve Stellaru.“

Společnost Stellar dále vysvětluje, že nové logo by mělo také, jakož i jeho předchůdce, reprezentovat jeho příběh, vyzařovat přátelskost a představovat otevřenost vesmíru. V neposlední řadě jde o nový symbol měny Stellar Lumens XLM. Symbol by měl tedy reprezentovat kryptoměnu, která v případě, že se v budoucnu stane globálním měnovým standardem, bude potřebovat označení, jaké mají ostatní známé měny. Takový symbol by se měl dát vložit do textu jako například: $ – dolar, € – euro, £ – libra a ¥ – jen.

Symboly světových měn s otazníkem na konci, který reprezentuje možnou měnu XLM. Zdroj: stellar.org

Jak logo vznikalo?

Stellar také vysvětlil, jak přišli ke konečné verzi nového loga:

„Během mnoha návrhů jsme se hráli s negativním prostorem a tloušťkou tahu. Otočili jsme logo kolem, takže to vypadalo trochu jako „S“. A víte, kde je jedna linie dobrá, dvě čáry jsou ještě lepší… takže bez dalších okolků představujeme nové logo Stellar Lumens!“

Stellar se už připravuje na globální adopci s novým logem a symbolem pro jejich kryptoměnu, jehož tvar představuje planetární kruh s písmenem S pro Stellar, ale i planetu Saturn, na kterou se logo podobá. Oficiální změna loga by se měla uskutečnit v květnu 2019. A podle samotné společnosti bude představovat velkou změnu a krok v před.

XLM nastartoval vzestupný trend

Stellar Lumens (XLM) navíc za poslední týden zaznamenal určitý nárůst ceny oproti Bitcoinu (BTC). XLM vzrostl o 18 % vůči BTC poté, jak začal 7. března stoupat. Obchodovaná cena BTC se stále pohybuje v menším rozmezí $3,850 – $3,920, což má za následek i mírný růst ceny XLM.

Cena XLM byla 11. března $0.1, což představovalo 20% nárůst oproti ceně ze dne 7. března $0.086. Prudší vzrůst ceny XLM by mohl indikovat býčí trend nahoru. Hodnota XLM si drží svůj level nad $0.1 i poslední dny.

XLM byl teprve nedávno na 4. místě v žebříčku kryptoměn podle tržní kapitalizace. Koncem roku 2018 prolomil hranici supportu $0.3, $0.2 a $0.18. V minulém roce si vedl mnohem lépe než většina jiných kryptoměn. Stellar Lumens má stále prostor na to, aby jeho hodnota vzrostla i o 200 %. Potřebuje však nové kupce a zvýšit objemy obchodů dříve, než se bull trend potvrdí.

Znázornění vývoje ceny XLM/BTC na burze Bittrex na 4hodinovém grafu

Na tomto 4hodinovém grafu XLM vidíme, že několik posledních svíček naznačuje další pohyb spíše směrem dolů. Medvědí vzor spolu s Doji tvarem svíček v podobě padající hvězdy naznačují blížící se korekci. Doji představuje vzácný stav aktiva, kdy se jeho otevírací a zavírací cena rovnají, což lze vidět na svíčkovém grafu. Doji pro technické analytiky naznačuje blížící se období korekce. Většinou má Doji znak kříže nebo obráceného kříže či znaménka plus.

Partnerství XLM s IBM

V rozhovoru z minulého měsíce Jesse Lund, šéf pro blockchain a digitální měny ve společnosti IBM, mluvilpartnerství IBM právě s Nadací Stellar a využití XLM.

Lund potvrdil, že XLM bude jedním z aktiv, která se budou používat jako prostředník při přenosech hodnoty přes jejich produkt „World wire. IBM už v roce 2018 oznámilo partnerství se Stellar Foundation. Chtěli by zabudovat Stellar  blockchainovou technologii do jejich projektu na zlepšení současného světového platebního systému. Stellar v partnerství vytvořil i „Interstellar“ – firmu, která poskytuje blockchainové služby pro finanční instituce.

Lund mimo jiné naznačil oznámení velkého rozsahu, které se uskuteční na Money 20/20 Asia konferenci v Singapuru. Spoluzakladatel XLM (a předtím sítě Ripple) Jed McCaleb bude klíčovým řečníkem na této události.

Stellar tak čeká v nejbližších dnech zcela rušné období. Pomůže nové logo vystřelit starou raketu do vesmírných výšin a posune tak XLM v žebříčku vzhůru? Nový znak měny se zdá být opravdu chytlavý a zapamatovatelný, což opravdu může přinést své ovoce, pokud si XLM udrží svůj stoupající trend. V následujících dnech bude zajímavé sledovat, jaký dopad budou mít události kolem Stellaru a jejich XLM na cenu a obchodní objemy.

Český General Bytes je druhým největším výrobcem kryptoměnových bankomatů na světě

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu kryptoportal.sk

Zdroje: coingape.com, stellar.org