Představitelé NEO, open-source platformy pro decentralizované aplikace, oznámili, že v rámci dodržování stanovených cílů uvedených v roadmap přejde tento projekt na blockchain 3.0. Přechodem na blockchainovou verzi 3.0 chce dev tým docílit vyšší míru škálovatelnosti, zlepšení výkonu a dosažení lepší stability sítě.

S nástupem NEO 3.0 se vytěží nový genesis blok

Vzhledem k tomu, že funkce uvedeného blockchainu nejsou zpětně kompatibilní s aktuální verzí, při spuštění dojde k vytěžení nového genesis bloku. Dev tým zároveň upozorňuje, že uživatelé této kryptoměny si budou muset své tokeny zaměnit.

Spoluzakladatel a hlavní vývojář této čínské platformy Erik Zhang uvedl, že příchod nového řetězce je nezbytný. Naráží tím na uvedený fakt, že několik architektonických vylepšení není kompatibilních se současným NEO blockchainem. Zároveň dodal, že  díky zvýšení rychlosti a zajištění lepší stability bude moci být  NEO ve velké míře použitelné na komerční využití.

„Když mluvíme o využití NEO 3.0 na široké komerční využití, máme tím na mysli jeho schopnost podporovat rozsáhlé aplikace využívající technologii blockchain. V budoucnu bychom tak rádi poskytli naše řešení populárním službám jako YouTube a Alipay jakož i herním gigantům Tencent a Blizzard.“

Nový blockchain v létě roku 2020

NEO dev tým odhaduje, že nová verze blockchainu by měla být dokončena během druhého čtvrtletí 2020. V tomto období by měl být zároveň spuštěn i testnet, v jehož rámci budou moci uživatelé testovat nové funkcionality a celkový chod sítě. Decentralizované aplikace, které jsou aktuálně funkční v síti NEO, by měly být přeneseny na nový blockchain. V této oblasti budou totiž obě sítě zpětně kompatibilní, díky čemuž budou moci vývojáři dApps pokračovat na svých projektech.

Součástí testnetu má být i upgrade algoritmu Delegated Byzantine Fault Tolerance (dBFT). Ten funguje na obdobné bázi jako známější alternativa Delegated Proof of Stake. V obou případech vybraná skupina uzlů validuje transakce a ověřuje platnost jednotlivých bloků. V nové verzi bude tento algoritmus obsahovat vylepšený mechanismus, který má zajistit vyšší stabilitu v případě selhání sítě. Jde o odpověď na nepříjemnou událost ze začátku roku 2018, kdy NEO zažilo dvouhodinový výpadek sítě, jelikož jeden uzel byl v offline režimu.

Souběžně s uvedenými zlepšeními slibují developeři i levnější poplatky. Nová verze by tak měla přinést nižší náklady především při tvorbě smart kontraktů, což by v konečném důsledku mělo podpořit větší využívání této platformy.

Partnerství Zeux a NEO otevírá nové možnosti plateb

Kromě připravované nové verze blockchainu přišlo NEO v těchto dnech i s další významnou novinkou. Britská fintech společnost Zeux oznámila, že NEO zařazuje do své digitální platební peněženky.

Díky tomu budou moci majitelé této kryptoměny od  7. května  zaplatit za zboží a služby na kterémkoli místě, kde jsou akceptovány platby prostřednictvím Apple Pay nebo Samsung Pay. K uvedenému partnerství se zakladatel a CEO společnosti Zeux Frank Zhou vyjádřil slovy:

„S radostí vám oznamujeme, že do našeho seznamu podporovaných kryptoměn přidáváme NEO. Jsme přesvědčeni, že NEO prostřednictvím svých smart kontraktových aplikací připravuje půdu pro novou formu inteligentní ekonomiky. Toto strategické partnerství nám pomůže posilnit naši současnou infrastrukturu a rozšířit naše služby pro více zákazníků.“

Sázkové kanceláře Tipsport a Chance nyní akceptují Bitcoin!

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu kryptoportal.sk

Zdroj: cryptoslate.com