MyCrypto, Ethereum (ETH) a ERC20 peněženka, která byla vytvořena spoluzakladatelkou MyEtherWallet peněženky, integrovala do svého rozhraní novou funkcionalitu umožňující uživatelům naplánovat své ETH transakce.

Uživatelé mohou na peněženku MyCrypto, která je vzhledem i funkcionalitou velmi podobná MyEtherWallet, připojit hardware peněženky jako Trezor a další  softwarové peněženky typu MetaMask. Tyto metody užívání patří k preferovaným bezpečnostním prvkům při práci s kryptoměnami a tokeny.

Nová vlastnost plánování transakcí na MyCrypto peněžence tak může být  využívána každým uživatelem Ethereum peněženky a to jen pouhým připojením už existujících adres k MyCrypto rozhraní.

Načasování transakcí

MyCrypto je první platformou, která implementovala přirozené plánování kryptoměnových transakcí s využitím speciálních Chrono Logic smart kontraktů a časových inovacích založených na ETH.

Uživatelé mohou díky této unikátní vlastnosti předem naplánovat své transakce na ETH mainnetu. Otevírají se tak možnosti pro nové druhy plateb, které dosud neexistovaly.

Uživatelé ETH digitální měny mohou například poslat prostředky pro nákup ICO  dopředu, aby se vyhnuli vyloučení z účasti na prodeji. Dále mohou poslat dopředu prostředky na nákup akcií ve fondech a naplánovat si transakce pro byznys partnerů a dodavatelů.

MyCrypto team se vyjádřil:

Možná máte zájem stihnout nejnovější ICO prodej, ale nebudete v té době při svém PC. Možná chcete ENS  jméno domény a nechcete promeškat období jeho odhalení. Možná musíte v přesný čas zaplatit za nákup akcií. Možná si jen chcete poslat připomínku (i když pro tuto možnost existují lepší možnosti).

V interview pro Chrono Logic tým se spoluzakladatel Etherea, Vitalik Buterin vyjádřil, že načasování transakcí je velmi užitečná nová vlastnost:

Vím, že byl o podobnou funkcionalitu obrovský zájem. Přijde mi to velmi užitečné.

Taylor Monahan, zakladatelka a CEO MyCrypto vyjádřil podobné nadšení jako Buterin:

Myslím si, že se otevírají možnosti pro nové nápady. Jedním z nich je vícekroková transakce. Pokud potřebujete dokončit nějaký krok a pak čekat, aby se něco stalo, ačkoli je to také něco v reálném světě nebo jen něco jako ENS.

I ostatní peněženky projevily zájem

Softwarový vývojář MetaMaskFrankie Pangilinan řekl, že alarmy (Ethereum časované transakce) jsou vhodné pro vklady do fondů. Spoluzakladatel LedgerNicolas Bacca zas dodal, že tým objevuje způsoby, jak tyto nové časové vlastnosti kontraktů implementovat do hardware peněženek, aby se tak mohla jednoduše přidat funkce načasování transakcí pro stávající uživatele.

„Vidím cestu, jakou bychom mohli spolupracovat s hardware peněženkami, aby se zajistilo, že Vaše transakce je správně načasovaná,“ ​​dodal Bacca. 

Vzhledem k faktu, že načasování a zpracování transakcí se kompletuje pomocí  smart kontraktů, jejichž kód používaný v Ethereum Alarm Clock a Chrono Logic podléhá auditu, neexistuje žádné riziko, že by se transakce správně nezpracovala.

Pro technicky zdatnější, ale i pro všechny, kteří se zajímají o smart kontrakty, vřele doporučujeme navštívit stránky Ethereum Alarm Clock a Chrono LogicJedná se o velmi zajímavé projekty, které přinášejí do Ethereum světa významnou přidanou hodnotu.

Zdroj: ccn.com