Binance, jedna z nejpopulárnějších kryptoburz na světě, plánuje v prvním čtvrtletí roku 2019 spustit svou decentralizovanou burzu. Oznámila, že ji přímo propojí s hardwarovými peněženkami. Kombinace decentralizovaného prostředí  pro obchodování s kryptoměnami ve spojitosti s nejbezpečnější formou držení kryptoměn (HW wallets) tak představuje výborné bezpečnostní řešení pro všechny její budoucí klienty.

Co se stane s mými Bitcoiny, když zemřu?

Ledger, Trezor, nebo KeepKey?

Generální ředitel společnosti Binance Changpeng Zhao ve svém tweetu potvrdil, že v momentě plného spuštění provozu decentralizované kryptoburzy bude dostupná zmíněná konektivita s HW peněženkami.

Changpeng Zhao však nespecifikoval, o které hardwarové peněženky se jedná. V úvahu připadají pravděpodobně přední výrobci, mezi které lze zařadit LedgerTrezor a KeepKey.

Nejasnosti panují rovněž ohledně nativního tokenu burzy Binance – Binance Coin (BNB)Vývojáři nové decentralizované platformy veřejnosti stále neobjasnili, jakou roli bude tento token na DEX burze hrát a na co všechno ho budou moci její klienti použít.

Binance OTC

Informace o vytvoření decentralizované burzy a její podpoře hardwarových peněženek je v krátké době další dobrou zprávou pro klienty Binance. Před pár dny totiž burza potvrdila i spuštění OTC marketu, čímž reagovala na americkou kryptoburzu Bittrex. Ta se stejným řešením oslovuje potenciální zákazníky od začátku tohoto roku.

OTC market  (necentralizovaný a neregulovaný trh, kde se obchoduje mimo oficiální regulované instituce) je v případě Binance určen klientům, kteří obchodují Bitcoin v objemech nad 20 BTC (přibližně $70,000).

Do decentralizovaných platforem vkládají mnozí obchodníci s kryptoměnami velké naděje. Investoři totiž očekávají, že právě tento typ burz jim přinese možnost vyhnout se přísným registračním požadavkům, které vyžadují tradiční centralizované burzy.

Americká komise pro cenné papíry a burzy (SEC) se však již vyjádřila, že i decentralizované platformy budou muset být v souladu s právními předpisy týkajícími se KYC / AML standardů. Jakým způsobem to chce komise dosáhnout, však zatím neuvedla. Výstrahou však může být spor mezi SEC a decentralizovanou burzou EtherDelta. Její zakladatel Zachary Coburn musel v listopadu 2018 zaplatit za nedodržení požadovaných zákonů sankci ve výši $388,000.

CEO Binance očekává další kryptoboom

Changpeng Zhao během svého nedávného vystoupení v rámci Binance Blockchain konference v Singapuru uvedl, že trh s kryptoměnami je momentálně velmi podhodnocen. Zároveň však dodal, že pro něj osobně není podstatná cena jednotlivých kryptoaktiv, ale celkový vývoj a pokrok daného odvětví. To odráží i postoj samotné burzy, která se snaží přinášet inovativní řešení a zároveň se připravit na novou vlnu klientů. Ta se podle něj nezadržitelně blíží a bude skutečně velká.

Nemáte ještě na Binance účet? Zde najdete podrobný obrázkový návod, jak se na tuto burzu zaregistrovat a jak na ní obchodovat.

Každoroční Blockchain & Bitcoin Conference Prague pod záštitou Smile-Expo dorazí opět do Česka

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu kryptoportal.sk

Zdroj: ambcrypto.com