Jistou chvíli bylo NEO a jeho mince považovány za mimořádně hodnotné. Svou vysokou cenu z minulosti si však nedokázalo udržet.

Platforma NEO se dlouhodobě považovala za  „čínské Ethereum“.  Jeho tržní kapitalizace a stejně tak cena se potopila na extrémně nízké hodnoty.

Více si o platformě NEO můžete přečíst v našem článku zde.

Během posledního poklesu trhu se NEO dostalo do hrozby pádu ceny pod $17. Všechny dosažené výnosy od srpna 2017 by se tím velmi rychle zničily. Aktivum NEO dosáhlo svého vrcholu 10. ledna v hodnotě $196.85, což se shodovalo s dobou, kdy několik kryptoměn dosahovalo svého vrcholu.

Existují však specifické důvody, které stojí za skluzem ceny aktiva NEO.

Rázná opatření Číny

Zpočátku si všichni mysleli, že čínská vláda schválí NEO, ale nejnovější zásahy vlády vedly k rozšíření de-platformace kryptoměnových projektů. Peking zrušil zpravodajské kanály na WeChat. Počáteční nabídky mincí (ICO) nadále klesají kvůli opatřením proti podvodům.

Zprávy na sociální síti Twitter říkají:

Čína opět zakazuje krypto a tentokrát se to zdá být seriózní. Zdroje uvádějí, že další zákaz přijde v září a pokud i jen pomyslíte na krypto, nebo o něm sníte, budete mít z toho problémy.

Čína nyní zakazuje všem obchodním místům, aby hostily jakékoli události související s kryptem. Tentokrát se zákaz týká více komunikačních kanálů – zakazuje WeChat krypto účty, kryptoměnové média, ukončení jakýchkoliv veřejných krypto aktivit.

Obnovený čínský zásah není žádným překvapením a trhy tyto zprávy již absorbovaly. Útoky však mohou ve spojení s medvědím trhem a zvýšenou kontrolou nadále poškozovat platformu NEOZtráta důvěry v budoucnost projektu a dokonce i jeho schopnost pracovat jako platforma ICO v tak silně regulačním prostředí, jsou všechno faktory ovlivňující tržní ceny.

Síť NEO má četné uzly na celém světě, ale jeho konsensus se dosahuje pomocí specifických uživatelů. Poslední údaje uvádějí 7 uživatelských uzlů s vizí přidání dalších. Tento počet se jeví být dostatečný k dosažení konsensu, ale je tak nízký, že může skutečně vést k celkové cenzuře pro NEO.

Neatraktívní ICO

NEO mělo připomínat Ethereum v tom, že bude umožňovat spuštění  decentralizovaných projektů. Síť ve skutečnosti využívá aktivum GAS na přesun mincí, takže neexistuje žádná přímá poptávka po NEO. Kromě toho investoři dávají přednost tomu, aby shromažďovali EthereumBitcoin a v poslední době i hotovost v amerických dolarech nebo dokonce v eurech. NEO při získávání finančních prostředků prostě není tak populární.

Dalším problémem je nedostatek volných mincí. NEO si nezískalo velkou popularitu ani pomocí vysoce profilových airdropů jako Ontology (ONT) a RedPulse (PHX). Některé volné mince přinesly extrémní poptávku po NEO, ale jejich charakter se později změnil a tak ztratily na atraktivitě.

Vliv obchodovaného Tetheru (USDT)

NEO bylo podporováno asijskými trhy, ale jeho profil se časem změnil. Momentálně se zaměřuje na burzy Binance a Bitfinex, které mají vysoké objemy obchodů s  USDT. NEO se tak změnilo na spekulativní aktivum s pozicí jakou má dolar. Zatím, co se cena USDT nemění, by se NEO mohlo prodávat za fixní cenu, aby si tak zajistilo dočasné výnosy.

Podhodnocené NEO přineslo vzpomínky na jeho starou verzi, ještě z dob před změnou jména a rebrandingem, kdy původní AntShares přestalo lákat investory a kleslo na nejnižší ceny. NEO si právě prochází největšími ztrátami, kdy jeho cena klesla o více než 90 %.

Přeloženo ze slovenského originálu, který byl publikován na našem webu kryptoportal.sk

Pokud již nechcete, aby Vám unikaly novinky ze světa kryptoměn v českém jazyce a chtěli byste nás tak i zároveň podpořit, poprosíme Vás o like na naši facebookovou stránku.  

Zdroj: cryptovest.com