Německý startup zaměřený na platby prostřednictvím kryptoměn, Bitwala, začal nabízet bankovní služby pro digitální měny. Servis pro klienty bude zajištěn prostřednictvím spolupráce se společností SolarisBank, která má v Německu plnou licenci na poskytování finančních služeb.

Ochrana vkladů až do výše 100,000 EUR

Němečtí klienti mají od této středy možnost vkládat díky výše zmíněné spolupráci obou společností na své účty jak eura, tak i Bitcoin. Účty i debetní karty budou přitom bezplatné. Zpoplatněna však bude transakce s Bitcoinem a to ve výši 1 % z částky. Pozitivní zprávou je fakt, že vklady v eurech budou chráněny místními zákony až do výše 100,000 EUR.

Spoluzakladatel startupu Bitwala Jan Goslicki se k novince vyjádřil slovy:

„Naše společnost dokázala integrovat kryptoměny do plně vyhovujícího a regulovaného bankovního systému v Německu. Z toho vyplývá, že kryptoměny mohou splňovat regulační rámce, které chrání spotřebitele, a tím dokáží zvyšovat svoji důvěryhodnost.

Goslickiho slova doplňuje další ze spoluzakladatelů – Ben Jones:

„Vytvořili jsme produkt, kde na prvním místě stojí naši zákazníci. Díky němu, pokud budou chtít nakoupit Bitcoin, už nebudou muset převádět své finance na různé obchodní platformy, které mají slabou nebo žádnou ochranu vkladů. Také nebudou čelit zbytečně vysokým poplatkům. Obchodování prostřednictvím Bitwala je rychlé a spolehlivé.

Společnost zároveň uvedla, že již začala s vytvářením účtů pro téměř 40,000 zákazníků, kteří se zaregistrovali a předběžně projevili zájem o tento druh služby. Souběžně s tím potvrdila zakládání účtů i pro zcela nové klienty.

O přínosu svědčí i fakt, že všichni klienti budou moci na své kryptoúčty přijímat výplaty od zaměstnavatelů, platit z nich nájemné a jiné výdaje, nebo obchodovat s Bitcoinem. Samozřejmostí bude i možnost realizace klasických SEPA plateb a přehledná forma internet bankingu.

Součástí účtu bude i zmíněná bezplatná debetní karta. Kromě jejího klasického využití formou plateb a výběrů z bankomatu disponuje i možností instantního konvertování kryptoměn.

ČTĚTE TAKÉ:

Charlie Lee potvrdil spolupráci s TokenPay při koupi banky

Spolupráce se SolarisBank

Spuštění služby „crypto banking“ bylo poprvé naplánováno již říjnu, kdy Bitwala oficiálně oznámila spolupráci se SolarisBank. V daném čase se představitelé německého startupu vyjádřili, že jednoho dne spustí vlastní banku, přičemž hned začátkem příštího roku chtějí požádat německé orgány o bankovní licenci.

Naplnit plány této firmy by mohlo pomoci i $4.5 milionu, které jim na rozvoj  bankovních služeb dala formou investice společnost Earlybird and Coparion.

Bitwala však není jediný poskytovatel služeb, který se snaží propojit kryptoměny s tradičními bankovními produkty. V létě tohoto roku se americký startup Circle, za kterým stojí globální investiční bankovní společnost Goldman Sachs, snažil získat licenci od finančních úřadů v USA.

ČTĚTE TAKÉ:

CEO Coinbase: Kryptoměny ve virtuální realitě jsou další velkou aplikací blockchainu

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu kryptoportal.sk

Zdroj: bitcoinmagazine.com