Analytická společnost DataLight, která se orientuje na monitorování a průzkum dat a trendů týkajících se kryptoměn, vydala zprávu, která zobrazuje TOP 10 zemí z pohledu aktivity a počtu obchodníků s kryptoaktivy. Z průzkumu vyšly jako nejaktivnější USA, Japonsko a Jižní Korea.

V Americe obchoduje na měsíční bázi 22.2 milionu traderů

Skupina analytiků společnosti DataLight se ve svém průzkumu zaměřila na 100 největších kryptoburz a obchodních platforem. Lokalizace jejich klientů spočívala na bázi IP adresy. Vzhledem k tomu nebyly čínští tradeři zahrnuti v průzkumu, protože ti kvůli zákazu obchodování kryptoměn v zemi využívají k připojení se k internetu, respektive k přihlášení se do svých burzovních účtů, VPN klienty.

Kryptoměny ve světových mapách: Daně, regulace, těžba a jiné

Podle údajů, které firma DataLight získalaměsíčně navštíví některou z vybraných burz přibližně 22.2 milionu uživatelů z USA. Díky tomu se tato země dostala na první místo v žebříčku. Na druhém místě se umístilo Japonsko. To v porovnání s Amerikou výrazně zaostává. Měsíčně totiž podle průzkumu obchoduje „jen“ 6.1 milionu Japonců. Trojku uzavírá Jižní Korea s 5.7 miliony aktivními tradery.

Zdroj: datalight.me

Spojené státy americké

Země, která se řadí mezi světové ekonomické velmoci, je z hlediska počtu aktivních obchodníků na prvním místě i v tomto žebříčku. Výsledky zprávy společnosti DataLight ukazují, že v USA existuje více aktivních traderů než v následujících pěti zemích v žebříčku dohromady. Ze zveřejněných dat je tedy jednoduché vypočítat, že přibližně každý 15. Američan (6.7 % z celkové populace) se aktivně věnuje nakupování, respektive prodeji kryptoaktiv.

Japonsko

Země vycházejícího slunce se v uvedeném žebříčku umístila na druhém místě. Podle americké webové stránky, která se zaměřuje na investice, Investopedia během uplynulého roku pravidelně obchodovalo až 3.5 milionu obyvatel této země. Výzkum také ukázal, že drtivou většinu (84 %) tvořili představitelé věkové skupiny od 20 do 40 letV přepočtu na počet obyvatel bychom mohli říci, že v této zemi je aktivním traderem každý 25. obyvatel.

Celkově lze konstatovat, že současná situace v Japonsku je ke kryptoměnám nakloněná. Dokladuje to jednak rozhodnutí jedné z předních bank (Mizuho), která k 1. březnu vydala vlastní stablecoin krytý japonským jenem, druhak i postoj státních orgánů, které vytvořily regulační rámec týkající se kryptoměn. S ním mají dokonce v plánu vystoupit a prezentovat ho na nadcházejícím summitu členských zemí seskupení G20.

Bitcoin je momentálně nejvýkonnějším aktivem roku 2019!

Jižní Korea

Na třetí příčce se podle reportu od DataLight umístila další asijská země – Jižní Korea. Podle zveřejněných údajů v této zemi aktivně obchoduje 5.7 milionu Jihokorejců. Pokud vezmeme v úvahu celkový počet obyvatel této země (přibližně 51 milionů), dospějeme k závěru, že necelých 7 % obyvatel pravidelně nakupuje, respektive prodává kryptoměny.

Zajímavým zjištěním je i fakt, že průměrná výše investice do kryptoměn se od roku 2018 zdvojnásobila. Stejně jako v případě Japonska, i zde se místní zákonodárci snaží podporovat kryptoodtvětví aplikováním rozumných forem regulací.

Velká Británie

Nejlépe se z evropských zemí umístila Velká Británie. Podle výsledků společnosti DataLight navštíví měsíčně alespoň jednu ze 100 monitorovaných kryptoburz téměř 4 miliony obyvatel této země. Britové tak nechali za sebou velké evropské národy jako Rusko (5. místo), Německo (7. místo) či Francii (18. místo).

Co se našich sousedů týče, nejvýše se umístilo Polsko s něco více než 1.5 milionem aktivních obchodníků. Česká ani Slovenská republika se vzhledem k nízkému počtu obyvatel ve srovnání s TOP 20 zeměmi v žebříčku neumístily.

Hackerský útok na Binance! Burza přišla až o 7 074 BTC

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu KryptoPortal.sk

Zdroj: datalight.me