Grupo XP, největší makléřský podnik v Brazílii, v brzké době vstoupí na kryptoměnový trh a to spuštěním burzy pro Bitcoin (BTC) a Ethereum (ETH).

Nová burza

Generální ředitel Grupo XP Guilherme Benchimol  uvedl pro agenturu Bloomberg, že v následujících měsících společnost otevře burzu XDEX s přibližně čtyřiceti zaměstnanci. Grupo XP je největší finanční skupinou v Brazílii, která zahrnuje společnosti s různými obchodními modely.

Společnost XP si podle odhadů stanovila cíl mít jeden bilion brazilských realů (ekvivalent $245 miliard) pod svou správou do roku 2020, což je čtyřnásobek toho, co společnost očekává do konce tohoto roku. Kromě toho chce Grupo XP v příštích měsících spustit svou vlastní banku.

Generální ředitel Grupo XP Guilherme Benchimol prohlásil:

Musím se přiznat, že bych byl raději, kdyby toto téma neexistovalo, ale existuje. Avšak cítili jsme povinnost vstoupit na tento (kryptoměnový) trh.

Dále poznamenal, že společnost je nucena vstoupit do obchodu s kryptoměnami a to z důvodu velké popularity kryptoměn mezi investory. Až 3 miliony Brazilců investovalo do Bitcoinu ve srovnání se 600,000 investory na trhu s cennými papíry.

Zpočátku společnost Grupo XP oznámila své plány na spuštění burzy v dubnu. Avšak prvním krokem bylo zaregistrování burzy XP COIN INTERMEDIACAO v srpnu roku 2017. Později téhož roku byla po finanční injekci (přibližně $1,5 milionu) přejmenována na XDEX.

Začátkem tohoto týdne prošetřovala brazilská administrativní rada pro hospodářskou obranu (CADE) šest velkých národních bank kvůli údajným monopolním praktikám v kryptoprostoru. Podle zprávy CADE, hlavní banky ukládají omezení nebo dokonce zakazují přístup do finančních systémů kryptoměnovým makléřům. Banky údajně tvrdí, že účty makléřů byly uzavřeny z důvodu absence nebo nedostatku údajů o jejich klientech.

Zdroj: cointelegraph.com