Spoluzakladatel Etherea Vitalik Buterin uvádí, že termín „světový počítač” je stále dobrou analogií pro Ethereum, veřejnou open-source platformu založenou na blockchainu, jejíž účelem je poskytnout pomoc při spolupráci přes sdílené výpočetní prostředí.

Korporátní giganti, kteří využívají blockchainovou technologii k vybudování výpočetních prostředí, však vycházejí podle Buterina zkrátka. Nazývá spoustu „velkokorporátních blockchainových výmyslů” zbytečnými.

K blockchainové iniciativě IBM se pro Quartz vyjádřil:

„Opravdu tomu nerozumím, ale zaskočil mě ten detail, že říkají: „Hele, je to všechno naše duševní vlastnictví a tohle je v podstatě naše platforma, kterou budete používat.” Toto není vůbec podstatou věci…“

Čím více společností vytváří privátní blockchainy, nebo začínají nabízet služby pro vytvoření podnikových řešení pomocí privátního blockchainu (např. Amazon), tím více se zvětšuje rozdíl mezí „blockchainy, které pohánějí kryptoměny” a „blockchainy, které pohánějí privátní, centralizované databáze řízené velkými korporacemi”.

ČTĚTE TAKÉ:

Technologie Zcash může pomoci při škálování Ethereum sítě, tvrdí Vitalik Buterin

Využití technologie blockchain

Buterin si myslí, že jeden z nejlepších způsobů využití blockchainové technologie jsou platební metody. Když byl dotázán, ve kterém průmyslu je blockchain nejvíce využitelný, odpověděl:

Kryptoměny a zjednodušení mezinárodních plateb. Všechna ostatní využití, ať už mluvíme o produktech, nebo věcech spojených se soběstačnými identitami, jsou očividně něčím, co ještě potřebuje mnoho hodin práce, předtím než budeme moci posoudit, zda má smysl je porovnávat.

Nehledě na peníze si myslím, že hodnotou je hlavně to, že si vytvoříte token a máte ihned přístup do peněženek, multi-podpisových peněženek, decentralizovaných směnáren a použijete jej pouze jako záruku – do této infrastruktury byste neměli přístup, pokud byste si pouze vytvořili měnu a zkusili ji rozjet na svém vlastním serveru.“

Buterin také zmínil, že čte knihu Tylera Cowena – Stubborn Attachments: Vize společnosti svobodných, prosperujících a zodpovědných jedinců.

ZOPAKUJTE SI:

Co je to kryptoměna Bitcoin (BTC)?

Co si z toho podle Vitalika odnést:

„Z principů chování a ekonomiky i ze své osobní zkušenosti vím, že lidé jsou podlí a zlí ze strachu a ne z chamtivosti. Růst znamená méně strachu.”


Zdroj: dailyhodl.com