Mobilní peněženky patří mezi atraktivní druh kryptopeněženek, vyznačující se praktičností a snadným používáním. Tou nejatraktivnější vlastností je bezpochyby přijímání nebo odesílání kryptoměnových plateb kdykoliv a kdekoliv. V tomto článku Vám představíme pět momentálně nejlepších mobilních kryptoměnových peněženek na trhu.

Mobilní kryptopeněženky jsou jedny z nejpraktičtějších druhů peněženek pro digitální měny (o ostatních druzích kryptoměnových peněženek se můžete dočíst v našem článku zde). Stačí Vám jen mobilní telefon a připojení k internetu. Tyto kryptopeněženky často nabízejí dodatečné funkce přesahující online a hardwarové peněženky, jako například skenování QR kódu pro odeslání platby.

Než začneme, je důležité poznamenat, že držet kryptoměny uložené na mobilním zařízení, představuje určité bezpečnostní riziko. V případech, kdy ztratíte Vaše zařízení, nebo se poškodí, existuje možnost, že o své kryptoměny přijdete. Avšak pokud máte někde zapsán recovery seed frázi (frázi pro obnovení), můžete se ke svým financím dostat i po ztrátě mobilního telefonu.

Tip: V mobilních peněženkách doporučujeme držet jen takové množství kryptoměn, které si v případě ztráty nebo odcizení zařízení můžete dovolit ztratit.

Ať už vlastníte Android nebo IOS zařízení, tyto peněženky patří mezi ty nejlepší ve své kategorii.

O tom, co jsou a jak fungují kryptoměnové peněženky se dočtete v našem článku zde.

Coinomi

Coinomi podporuje téměř 100 kryptoměn a jejich počet nadále narůstá. Aplikace se vyznačuje otevřeným zdrojovým kódem. Bezpečnostní funkce zaručuje, že vaše soukromé klíče zůstanou ve vašem zařízení. Jednou z předních výhod týkajících se Coinomi, je její důraz na ochranu soukromí a anonymity. Coinomi zcela odděluje vaši IP adresu od vašich transakcí, čímž se vaše transakce nedají vystopovat. Další výhodou je integrace aplikací Changelly a Shapeshift do Coinomi, díky čemuž si můžete zaměňovat jednu kryptoměnu za druhou a to vše ve vaší peněžence.

Coinomi Peněženka.

Dostuponost: Android, iOS

Podporované kryptoměny: Téměř 100 kryptoměn. Seznam můžete nalézt zde

Webcoinomi.com

Cena: Zdarma

The Bread Wallet

The Bread wallet je kryptopeněženka, která vyniká jednoduchým používáním. Peněženka nabízí základní funkce potřebné k odesílání a přijímání Bitcoinu. The Bread Wallet je proto vhodná pro začátečníky nebo uživatele, kteří touží po jednoduchém rozhraní a ovládání. Po nainstalování aplikace si jen zvolíte PIN kód, opíšete si obnovovací frázi a rovnou můžete přijímat a odesílat BTC. Peněženka se připojuje přímo k BTC blockchain síti, díky čemuž vývojáři této aplikace nedokážou monitorovat, ani kontrolovat vaše BTC. Peněženka zatím podporuje pouze BTC, avšak vývojáři už oznámili, že pracují na integraci Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH) a tokenů na bázi Etherea (takzvané ERC20 tokeny, více o nich v našem článku zde).

The Bread Wallet

Dostuponost: Android, iOS

Podporované kryptoměny: Bitcoin (vývojáři pracují na přidání ETH, BCH a ERC20 tokenů)

Webbreadapp.com

Cena: Zdarma

MyCelium

Mycelium Wallet je Bitcoin mobilní peněženka, která kombinuje inovaci a pohodlí. Mycelium byla založena v roce 2008 týmem hardwarových inženýrů, což z ní činí jednu z nejstarších společností na trhu s kryptoměnami. Na rozdíl od většiny mobilních peněženek, Mycelium Vám dává 100% kontrolu nad vašimi privátními klíči. Další užitečnou funkcí aplikace Mycelium je schopnost spravovat více BTC adres. V aplikaci si také můžete nastavit tajný PIN kód, čímž zabráníte případným narušitelům používat tuto peněženku. Mycelium nabízí zajímavou funkci Local Trader, díky které si můžete snadno zaměnit své BTC za FIAT nebo koupit BTC jednoduše tím, že se spojíte s někým ve Vaší blízkosti. Local Trader zajišťuje výměnu mezi kupujícími a prodávajícími, spravuje transakce a počítá hodnocení uživatelů na základě uskutečněných obchodů.

MyCelium Wallet.

Dostuponost: Android, iOS

Podporované kryptoměny: Bitcoin

Webmycelium.com

Electrum

Electrum existuje od roku 2011 a patří mezi přední Bitcoin peněženky. Přibližně 10% všech BTC transakcí je uskutečněných přes tuto peněženku. Electrum je zajímavá tím, že spojuje začátečnickou použitelnost s odbornou funkčností. Privátní klíče jsou šifrovány a nikdy neopouštějí Vaše zařízení. Electrum má decentralizované servery, což uživatelům zaručuje, že při odesílání a přijímání BTC se vyhnete prostojům. Tato kryptopeněženka může být spárována s hardwarovými peněženkami pro extra bezpečnost.

Electrum Wallet.

Dostuponost: Android, iOS, Windows

Podporované kryptoměny: Bitcoin

Webelektrum.org

 Cena: Zdarma

Rada na závěr

Je důležité, abyste věnovali pozornost při instalaci a nastavování peněženky na mobilním zařízení. Při instalaci nové aplikace, bez ohledu na to, o jakou peněženku se jedná, projdete skrz generování obnovovací fráze. Nejlepší je si ji napsat na papír a uložit na více místech. Ujistěte se, že máte správně napsány všechna slova. Papír nebo soubor s obnovovací frází držte v bezpečí. Kdokoliv, kdo má přístup k obnovovací frázi, může odcizit Vaše kryptoměny.

V článku je vyjádřen názor autora. Preference peněženek se u různých uživatelů mohou měnit.