V dnešním moderním světě plném různých technologií, kde se informace na nás valí z každé strany, je pro nejednoho kryptoinvestora obtížné udržet krok s trhem. Vždyť téměř každý chce být včas informován a mít o všem přehled. Naštěstí vývojáři nezaostávají ani v této oblasti a pro kryptonadšence vyvinuli několik šikovných aplikací, které jsou zaměřeny přesně na jejich potřeby.

Vzhledem k množství appek, které můžete najít na Play Store nebo App Store, je pochopitelně náročné vybrat si tu nejvhodnější. My jsme pro vás vybrali několik základních a ověřených aplikací, které jsou většinou ZDARMA ke stažení a jsou jednoduché na ovládání. Doporučujeme vám však dobře projít nabídku na trhu a vybrat si pro sebe takovou, která nejvíc pasuje vašim kryptopotřebám a požadavkům.

1. StockTwits & MarketWatch

StockTwits je vysoce přizpůsobitelný zpravodajský zdroj pro vše týkající se nejen kryptoměn, ale i akcií. Najdete zde vše, co potřebujete vědět, na jednom místě. Appka byla prvotně určena pro sledování trhu s akciemi, její tvůrci přidali ale i sledování kryptoměn, čímž se stala v komunitě velmi oblíbenou. StockTwits získalo i několik ocenění od renomovaných technických expertů a žurnalistů.

V současnosti je pro vývojáře hlavní prioritou sledování informací o bitcoinu (BTC), ale i ostatních kryptoměnách. Aplikace je zcela zdarma ke stažení, pokud vám nevadí reklamy. Aplikace je kompatibilní se zařízeními s Android verzí 4.4 a výše.

Mobilní rozhraní aplikace StockTwits

Mobilní rozhraní aplikace StockTwits

Od giganta na poli finančního zpravodajství zde máme obdobnou aplikaci s názvem  MarketWatch, která také stojí za vyzkoušení.

2. Reddit

Možná se vám zdá, že tato appka, respektive webová služba, by zde neměla být. Faktem však zůstává, že Reddit je jedním z nejžhavějších zdrojů pro včasné zprávy z oblasti kryptoměn. Uživatelé této platformy zde přidávají nová pravidla, regulace a další důležité informace, které by měl každý kryptoinvestor znát. Možná jste věděli, že Reddit pracuje na principu „subreddits“, což jsou speciální podstránky vyhrazené pro určitá témata. Na appce si tak můžete najít ty nejnovější zprávy, aktualizace a jiná prohlášení, jakmile se uskuteční.

Aplikace Reddit si nedávno prošla masivní rekonstrukcí, což z ní činí celkově mnohem příjemnější a přátelštější zdroj informací. Prohlížení obsahu nebo čtení zdlouhavých článků v této aplikaci by již nemělo být problémem. Přirozeně na Redditu existuje množství spamu souvisejícího i s kryptoměnami. Občas je obtížné sledovat jen ty dobré subreddity. Reddit je bezplatná aplikace s mírným dávkováním reklam.

3. Bitcoin, Ethereum, IOTA, Ripple Price & Crypto News

Z dílny Investing.com přichází All-in-One aplikace nejen pro kryptoměnové zprávy. Jde o další populární zdroj pro získávání novinek a informací o BTC, ETH a jiných kryptoměnách. Mimo jiné si zde můžete prohlédnout cenové grafy kryptoměn. Appka nabízí i detailní zprávy o vašich denních ziscích či ztrátách, protože slouží i k řízení vašeho portfolia. Zákazníkům tak nabízí obrovskou výhodu oproti jiným informačním aplikacím.

Aplikace je obohacena i o funkci měnového konvertoru. Aplikace je sice zdarma ke stažení, ale zasypává vás množstvím reklam. Dokoupením Pro verze je však můžete zrušit.

Sezóna altcoinů začala, dosahují obrovské procentuální nárůsty cen

4. Blockfolio

Blockfolio je jedna z prvních aplikací zaměřených na kryptoměny, která dosáhla 1 milionu stažení. Jde snad o nejznámější aplikaci pro sledování vašeho portfolia, nabízí ale i důležité informace o bitcoinu a altcoinech. Berte však na vědomí, že appka nedokáže zpracovat BTC platby a prodeje, můžete si ale do ní manuálně nahrát BTC nebo jiné záznamy a sledovat informace o pohybech cen vašich kryptoměn. Uživatelské rozhraní aplikace si zaslouží speciální pochvalu. Právě to vytváří nezaměnitelný pocit jednoduchosti a lehkosti jejího používání. Sledovat můžete téměř 8,000 kryptoměnových aktiv, coinů a tokenů. Appka je kompatibilní se zařízeními používajícími Android 4.1 a výše. Blockfolio je zdarma ke stažení, nemá reklamy či dodatečné in-app. V aplikaci můžete jednoduše spravovat i několik portfolií.

Rozhraní aplikace Blockfolio

Unikátní rozhraní aplikace Blockfolio

Podobných, nejen mobilních aplikací na správu portfolia existuje již mnoho. Za zmínku stojí i CoinStatsDelta či Crypto App.

5. CoinTelegraph a CoinDesk

Média CoinTelegraph a CoinDesk snad netřeba ani představovat. Patří k největším a nejčtenějším zdrojům informací ze světa kryptoměn. Neexistuje jediná zpráva, která by jim utekla. Tyto společnosti již déle budují i své vlastní cenové indexy či jiné užitečné nástroje.

CoinTelegraph se vyznačuje velmi silnou a unikátní grafikou každého článku a nabízí i mobilní aplikaci, pokud raději používáte appky. Kromě zpráv zde najdete také ceny kryptoměn, užitečné widgety, cenová oznámení a mnoho dalších funkcí.

CoinDesk přistupuje ke zprávám možná více odborněji. Produkuje množství zajímavých reportů, vytváří vlastní nástroje na analýzu kryptoměn a podobně.

6. Aplikace určené na management portfolia

Pro ty, kteří jsou na kryptotrhu aktivnějšími hráči, jsou aplikace na management jejich portfolia neocenitelným pomocníkem. Aplikace vám pomáhají sledovat stavy na vašich peněženkách, či zůstatky, zisky a ztráty na burzovních účtech, a to vše na jednom místě. Dokonce si přes ně můžete zadat i příkazy ke koupi či prodeji, protože appky jsou s burzami přímo propojeny. K těmto aplikacím patří kromě Blockfolia i  CoinTracking, Altpocket, CryptoCompare Portfolio, či Delta. Podrobněji si o nich můžete přečíst v našem článku zde.

7. Blockchainové prohlížeče

Investoři a obchodníci na burze ocení i tzv. „Google kryptoměn“, blockchainové prohlížeče. Díky těmto šikovným prohlížečům si můžete prohlédnout konkrétní transakci, blockchainovou adresu nebo blok. Jde o databázi blockchainové sítě. Známé jsou: Blockchain.comBlockchairTokenviewEtherscan, či Blockbook od české společnosti SatoshiLabs. Blíže se na tyto prohlížeče můžete prohlédnout v našem článku zde.

Základ kryptoinvestora

Kromě výše zmíněných aplikací je již téměř samozřejmostí a nutností mít na začátek nainstalovanou softwarovou kryptopeněženku nebo rovnou bezpečnější variantu v podobě hardwarové peněženky. Pro aktivnější investory to platí i o přístupu na  burzu.

Nezapomeňte, že investovat byste měli jen tolik, kolik si můžete dovolit ztratit.

Vše, co byste měli vědět o hardwarových kryptoměnových peněženkách

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu KryptoPortal.sk